VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

** Ostali sportovi Plivanje

Dve zlatne medalje za Mašu Radojević na Šarengradskom kupu u Kruševcu

Plivački klub Valis uzeo je učešće na juče održanom Šarengradskom kupu u Kruševcu, u organizaciji plivačkog kluba Napredak, a najbolji rezultat među Valjevcima i Valjevkama postigla je Maša Radojević (13), osvojivši dve zlatne medalje.

Maša Radojević (FOTO: PK Valis)

U pitanju su discipline 50 metara slobodno, što je Maša isplivala za vreme 31.23, te 100 metara slobodno, gde je trku završila za vreme 1:07.63. U kategoriji trinaestogodišnjakinja, Sofija Prostran zauzela je peto mesto na 100 metara slobodnim stilom, sa vremenom 1:19.21.

Andrijana Marić (13) je osvojila četvrto mesto na 100 metara leđno, sa vremenom 1:30.28, a pored toga istu poziciju i na 100 metara prsno, što je isplivala za 1:39.67. Lenka Milić (11) isplivala je svoje najbolje vreme na 50 metara kraul, s vremenom 43.06, zauzevši 12. mesto u ukupnom plasmanu.