VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

** Košarka

Čačanska trojkaška mašinerija pokosila Valjevce u drugom poluvremenu

U susretu 5. kola B grupe AdmiralBet Košarkaške Superlige Srbije, košarkaši Metalca ubedljivo su poraženi na gostovanju podmlađenoj, ali i dalje favorizovanoj ekipi Borca iz Čačka rezultatom 100:74 (25:23, 21:22, 25:7, 29:22). Do odlaska na veliki odmor, Valjevci su parirali svom večerašnjem protivniku, čak u nekim trenucima bili i superiorniji na terenu, no, košarka se igra 40 minuta, tako da je pad pre svega u trećoj četvrtini koštao Poskoke makar manje ubedljivog poraza.

Prvu deonicu obeležila je ujednačena borba starih rivala, gde je domaćin uspeo najviše da odmakne šest poena gostima, nakon trojke Tomaševića za 20:14. Metalac je čak uspeo na kratko i da povede, pošto je Durmo položio za 22:23, ali je Kočović novim pogotkom van linije 6.75 metara postavio rezultat 25:23 za uvodni period.

Šinikovi poeni doneli su Valjevcima maksimalnih +5 (30:35), međutim, malo je trebalo Čačanima da uspostave balans i čak okrenu tas na svoju stranu. Na poluvreme se otišlo s rezultatom 46:45, nakon Novakovićeve pogođene dvojke. Držali su se Poskoci u meču još svega par minuta na početku druge polovine igre, a ključna serija Mijatovićevih izabranika od 12 vezanih poena, posle čega je semafor pokazivao 68:50, odredila je dalji tok utakmice.

Poslednja četvrtina poslužila je domaćim igračima da samo povećaju razliku, koja je maksimalno iznosila 33 poena, nakon poena Đorđa V. Ćurčića iz eli-upa za 97:64. Nekoliko boljih poseda i rešenja u napadu doneli su Metalcu nešto blaži poraz, a u finišu meča u strelce su se upisali i Ivković i Teofilović.

Najbolji u redovima Borca bili su Tomašević s 23, Čarapić sa 17, te Kočović i Nikolić sa po 16 poena. U gostujućem sastavu, Durmo je uknjižio 17, a Simanić 15 poena.

BORAC: Ćurčić 5, Milošević 3, Lešić 2 (4sk), Ivković 3, Nikolić 16 (7sk, 3ul), Radović 3, Tomašević 23 (5sk, 5/6 trojke), Dragićević (1ul), Kočović 16 (4as, 4/4 trojke), Novaković 10 (9sk, 5il, 4as), Todorović 2 (8sk), Čarapić 17 (3sk)

Trener: Dejan Mijatović

METALAC: Šinik 8 (8as), Bajić 8 (6sk), Grušanović 6 (3as), Simanić 15 (6sk, 7/9 dvojke), Stefanović 2 (5sk), Šešlija 4 (5sk, 4ul, 3as), Ivković 2, Durmo 17 (3sk, 7/12 dvojke), Janković 2, Teofilović 2, Luković 8 (4sk)

Trener: Saša Milićević