VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

** Fudbal Valjevci u svetu

Burmaz ponovo strelac, Voždovac pretrpeo prvi poraz u sezoni

Mioničanin Borisav Burmaz nastavio je dobru golgetersku formu, pošto je u meču šestog kola Mozzart Bet Super lige Srbije između Napretka iz Kruševca i Voždovca uspeo opet da se upiše u strelce, s tim da je njegov tim pretrpeo prvi poraz u sezoni i to rezultatom 2:1 (2:0).

Kruševljani su poveli golom najboljeg strelca u istoriji najelitnijeg domaćeg fudbalskog takmičenja, Milana Bojovića, koji je bio precizan s kreča u 14. minutu susreta. Devet minuta kasnije, Dušan Stojiljković je povisio na 2:0.

Burmaz je svoj treći pogodak u ovoj sezoni postigao u 65. minutu prekjučerašnjeg okršaja, pošto je bio uspešan u izvođenju jedanaesterca. Voždovčani su trenutno petoplasirani s devet osvojenih bodova, a u narednom kolu, koje se odigrava posle reprezentativne pauze, dočekuju lučansku Mladost.