VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

ZONA KOLUBARSKO-MAČVANSKA: Ribnici bod u Krupnju, Divci savladali Osečinu, Železničar odbranio domaći teren

Prethodni vikend doneo je nova uzbuđenja na terenima zonskog ranga, a kada je reč o Kolubarsko-mačvanskoj grupi, borba se zahuktava i očekuje se nikad zanimljivija završnica regularnog dela, nakon čega sledi i plej-of. Valjevski Radnički je na Petom puku srušio lidera, ekipu Lipolista, uticavši na novi poredak u kom se lešnički Borac domogao prvog mesta na tabeli, a interesantno je bilo i u Krupnju, Divcima i Lajkovcu.

Rađevac i Ribnica remizirali su rezultatom 1:1 (1:1), usled čega su oba tima pala za po dve pozicije u plasmanu. Domaćin je poveo golom Pavla Marjanovića u 30. minutu, no, odgovor s druge strane stigao je poprilično brzo – Petar Vlajković postavlja, ispostaviće se, konačnih 1:1, u 33. minutu susreta.

Stadion: ”Mirko Vasiljević”, Krupanj

Sudije: Nikola Vagurić, Mihailo Negovanović, Filip Jakovljević

Delegat i kontrolor: Mirko Balinovac

Žuti kartoni: Papić, Rajković, Urošević (Ribnica)

RAĐEVAC: Veselinović, Petrović, Gošić (od 58. Gajić), Vasiljević, Pavić, Đuričić, Bojić (od 46. Lapčević), Jovanović, Popović (od 72. Miladinović), Marković, Marjanović

RIBNICA: Milić, Popović, Zeman, Marković, Papić, Vujić (od 53. Jovičić), Stevanović (od 81. Šujdović), Rajković, Urošević, Vlajković, Sofronić (od 90. Simović)

Divci su pred svojim navijačima trijumfovali protiv Osečine rezultatom 3:1, a svi pogoci viđeni su u drugoj polovini meča. Stefan Ćirović u 54. minutu donosi domaćinu prvo vođstvo, da bi Dušan Deljanin iz penala poravnao na 1:1 u 75. minutu. Završnica je donela još dva gola u mreži gostiju, a strelci su bili Ivan Jevtić u 81. i Matija Milivojević u 85. minutu.

Stadion: ”Aerodrom”, Divci

Sudije: Lazar Radojković, Bojan Đokić, Marko Dačović, Anđelko Aksentijević

Delegat i kontrolor: Ljubomir Peranović

Žuti kartoni: Steljić, Stanojević, Terzić, Ćirović, Zulberi (Divci), Mijailović, Žarković (Osečina)

DIVCI: Radovanović, Jevtić, Steljić, Stjelja, Stanojević, Milivojević, Terzić, Munjić, Belušević, Matić, Ćirović (od 82. Stefanović)

OSEČINA: Savić, Deljanin, Kikanović (od 46. N. Pavić), Matić, Jovičić, Stanišić, Mijailović, Bajić, Mitrović, Žarković (od 77. Pavlović), Stamenić

Lajkovački Železničar se oporavio od ubedljivog poraza nedelju dana ranije, te je na domaćem terenu savladao ekipu Hajduk Stanka rezultatom 2:1 (1:0). Dragan Tomić je bio strelac jedinog pogotka u prvom poluvremenu, pošto je bio precizan izvođač najstrože kazne u 30. minutu, pa je Želja na veliki odmor otišla s minimalnom prednošću.

Iskusni napadač Nenad Nedeljković poravnava u 51. minutu na 1:1, pošto je i on bio uspešan u izvođenju jedanaesterca. Ipak, domaćin na kraju uspeva da stigne do trijumfa, a zaslužan za to bio je Nebojša Marković, u 80. minutu duela.

Stadion: FK Železničar, Lajkovac

Sudije: Mateja Milenković, Milan Ilić, Milorad Lekić

Delegat i kontrolor: Stefan Bogićević

Žuti kartoni: Velimirović, Tomić, Marković, Petrović (Železničar), Mirković, Petrić, M. Teodorović (Hajduk Stanko)

ŽELEZNIČAR: Živković, Velimirović, Tomić, Filipović, Mićić, Savić (od 46. Petrović), Branković, Marković, Stepanović (od 62. Obradović), Pavlović, Simeunović

HAJDUK STANKO: S. Pejović, Jevtić, Mirković, Petrić, I. Pejović, Vasiljević (od 86. Knežević), Zarić, M. Teodorović (od 80. Đorić), Ognjenović, Nedeljković, V. Teodorović