VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

OLK: Junior bolji od Brđanca, ZSK do trijumfa u finišu, Žabari ubedljivi na domaćem terenu

Sedamnaesto kolo Kolubarske okružne lige donelo je gradski derbi između domaćeg Brđanca i gostujućeg Juniora. Lider na tabeli, tim iz Novog naselja, slavio je rezultatom 2:3 (1:1), potvrdivši svoj status i nastavivši put ka zonskom rangu takmičenja.

Domaćin je poveo golom Nemanja Stojanovića u 10. minutu, ali je minut pred odlazak na veliki odmor, iskusni Miroslav Mitrović svojoj ekipi doneo izjednačenje, tako da se u nastavku krenulo praktično od nule. U 67. minutu, Nemanja Lukić je povisio na 1:2, ali je ubrzo i udaljen s terena, zbog zarađenog drugog žutog kartona. I s igračem manje, Junior uspeva da uveća prednost, a zaslužan za to još jednom je bio pomenuti Mitrović. Konačnih 2:3 postavio je Darko Đurđević, u 90. minutu duela.

Stadion: ”Milorad Mića Ilić”, Valjevo

Sudije: Nemanja Matijević, Ivan Nerić, Đorđe Baković

Delegat i kontrolor: Miloš Strahinjić

Žuti kartoni: Mirković, Ćirović, Stojaković (Brđanac), Miletić, Mitrović (Junior)

Crveni kartoni: Lukić (Junior)

BRĐANAC: Mirković, Plećić (od 63. Ivanović), Milutinović, Ćirović (od 46. Bošković), Maksimović, Vesić (od 71. Lukić), Stojanović (od 68. Popović), Stojaković, Stojić (od 63. Matić), Kerleta, Đurđević

JUNIOR: Vićentijević, Milivojević, Lu. Ćosić, Đukić, Miletić (od 46. Popović), D. Panić, Vasić (od 46. B. Panić), Lukić, La. Ćosić, Mitrović, Jović

Ekipa ZSK-a slavila je na domaćem terenu minimalnim rezultatom protiv ekipe Napretka iz Jajčića. Pobedu Zlokućancima doneo je Đorđe Lazić, u poslednjim minutima susreta, te su oni sada devetoplasirani tim lige, s 19 osvojenih bodova.

Sudije: Nebojša Martinović, Nikola Bošković, Nemanja Perišić

Delegat i kontrolor: Branko Radovanović

Žuti kartoni: Cvetković (ZSK)

ZSK: Ćulibrk, Cvetković, Jevremović (od 60. Matić), Jovanović, Lazić, Mišković, Srećković, Ranisavljević, Radojević (od 46. Đukić), Vujić, Vujošević (od 83. Marinković)

NAPREDAK: Tadić, Ne. Sandić, Maksimović, Jovanović (od 70. Veselinović), Janković, Pavlović (od 77. Arsenijević), Milanović, Kušaković, Ni. Sandić, Marinković, M. Maksimović

Dominantni na domaćem terenu bili su fudbaleri Žabara, koji su deklasirali do tada drugoplasirani Trlić s 5:1. Gosti su poveli pogotkom Luke Stevanovića u 4. minutu, da bi izjednačenje stiglo u 14. preko Nemanje Obradovića. Isti igrač bio je strelac gola za preokret na startu drugog poluvremena, posle čega je vrlo brzo, u 50. minutu, Nemanja Anđelković svom timu doneo 3:1.

Obradović je kompletirao het-trik u 65. minutu, a konačnih 5:1 postavio je Slavoljub Marković, dvadesetak minuta kasnije. Žabari su se ovim podvigom popeli sa devetog na osmo mesto Kolubarske okružne lige.

Stadion: ”Aerodrom”, Divci

Sudije: Matej Radovanović, Aleksandar Poznanović, Vladimir Marković

Delegat i kontrolor: Zoran Grujić

Žuti kartoni: Miletić (Žabari)

ŽABARI: Miletić, Stejanić (od 64. Jakovljević), Đukić, Đukanović (od 72. N. Marković), Anđelković (od 64. S. Marković), Obradović, Ninić, Štulić (od 85. Branković), Radovanović, Ranković (od 85. Jorgić), Ilić

TRLIĆ: Tomić, Marković (od 46. Milovanović), Marjanović, Bojičić, Kandić, Simeunović (od 85. Berić), Nikolić, Đurić (od 85. Mandić), Stevanović, Knežević, Jovanović

U ovom kolu, slobodna je bila ekipa Iskre.