Rukometašice Metalca 2015 poražene u Svilajncu na otvaranju druge polusezone
Rukometašice valjevskog Metalca 2015 poražene su na gostovanju Radničkom u Svilajncu rezultatom 32:25 (19:14), na otvaranju drugog dela sezone u Prvoj ligi Zapad.

Favorizovane Svilajnčanke stekle su osetnu prednost tokom prvih pola sata igre, te su u dva navrata vodile sa sedam golova prednosti. Ipak, ekipa Dušana Novokmeta uspela je da pred odlazak na pauzu svede zaostatak na pet golova razlike, koliko se maksimalno prilazilo domaćinu i u drugoj polovini susreta (28:23, 29:24, 30:25).
Hala: STC ’’Svilajnac’’, Gledalaca: 60. Sudije: D. Janićijević (Kragujevac), M. Đorđević (Jagodina). Isključenja: Radnički 6, Metalac 3, Sedmerci: Radnički 1 (1), Metalac 10 (8).
RADNIČKI: O. Pojužina 6, Ž. Pojužina 5, Vlašković 3, Mitić 6, Drpa 6, Jakšić 6,
METALAC: Bubanja 3, Marić 2, S. Damnjanović 3, N. Damnjanović 6, Milovanović 11.
U narednom kolu, u valjevskoj Hali sportova gostuje poslednjeplasirana ekipa Priboja, koja je u dosadašnjem toku prvenstva ostvarila samo jedan trijumf.
REZULTATI:
TABELA:




















