VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal Valjevci u svetu

Orlići na krilima Rankovića ostvarili plasman u polufinale Evropskog prvenstva

Trijumfom nad selekcijom Austrije rezultatom 2:3 (1:2), mlada reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva na Kipru za igrače do 17 godina. Jedan od glavnih zaslužnih za načinjen uspeh jeste supertalentovani Mioničanin Đorđe Ranković, dečak rođen u Valjevu 16. novembra 2007. godine.

On se istakao u pomenutom četvrtfinalnom duelu pre svega postigavši dva pogotka, u 4. minutu na asistenciju Andrije Maksimovića, te u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada mu je ponovo asistirao ”Zvezdin Mesi”, inače njegov saigrač iz redova crveno-belih. Strelac trećeg gola za Srbiju, tada za vođstvo od 1:3, bio je vunderkind iz Čukaričkog, Mihajlo Cvetković, na dodavanje upravo Rankovića.

Perspektivno levo krilo prošlo je školu mioničke Ribnice i Senjaka, nakon čega je zadužio opremu Partizana, koju je pre dve godine zamenio za opremu večitog rivala, Crvene zvezde.

Orlići će u polufinalu odmeriti snage s Portugalom, a taj meč na programu je u nedelju, 2. juna, s početkom od 17 časova. Drugi polufinalni par čine selekcije Danske i Italije.