VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

Finiš sezone narandžasto-plavih, oproštaj Bojana Đurića ”Laganog”

Fudbaleri Radničkog s Petog puka porazom su okončali sezonu 2023/24 u Kolubarsko-mačvanskoj zoni. U utakmici bez rezultatskog značaja, lajkovački Železničar trijumfovao je kao gost protiv narandžasto-plavih rezultatom 2:3 (2:3). Ipak, sve je to ostavljeno po strani, a centralni događaj danas na stadionu ”Komšija Rade” bio je oproštaj legende Radničkog, kapitena Bojana Đurića, koji je odlučio da nakon dvanaest godina u ovom klubu okači kopačke o klin.

Dugogodišnji predvodnik valjevskog zonaša bio je oličenje predanosti, posvećenosti i korektnosti u svakom mogućem trenutku, istinski fudbalski romantik i kapetan narandžasto-plave barke, primer mnogima na terenu i van njega. U teškim vremenima po Radnički, kada su svi napuštali brod koji tone, popularni ”Lagani” je pokazao šta za njega predstavljaju boje koje brani, te je u istim ostao do dana današnjeg.

Njegov poslednji nastup u igračkoj karijeri bio je gromoglasno pozdravljen od strane prisutne publike, najvatrenijih navijača i svih aktera na terenu, što dovoljno oslikava to koliki je trag ostavio iza sebe tokom svih ovih godina. Poslednji ples ”Laganog” trajao je 57 minuta, nakon čega ga je zamenio mladi Ognjen Čvorić.

Što se samog susreta tiče, svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu, iako je i druga polovina meča bila izuzetno sadržajna. Upravo na asistenciju Đurića, domaći su poveli pogotkom Nemanje Jankovića već u trećem minutu.

Lajkovčani poravnavaju na 1:1 u 11. minutu preko Milana Pavlovića, da bi mladi Milan Damnjanović nepunih šezdeset sekundi kasnije vratio svom timu vođstvo efektnim golom. Ipak, gosti do odlaska na veliki odmor uspevaju da preokrenu, za šta su zaslužni Nikola Spasojević (15. minut) i Darko Savić (33. minut). Rezultat 2:3 ostao je na snazi do samog kraja.

Radnički je takmičenje završio na trećem mestu, s 44 boda, iza prvoplasiranog Lipolista i drugoplasirane Lešnice. Naredne sezone takmičiće se u novoformiranoj Zoni ”Drina”. ”Samo lagano!”