VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Košarka

Letnja basket liga: Rezultati šestog dana i raspored za finalni dan (20. avgust)

Letnja basket liga 2023. počela je u ponedeljak 14. avgusta na otvorenom terenu “Student”. Prvog i drugog dana, odigrano je ukupno 26 basketa, dok je sve pratila i značajna poseta na tribinama.

Trećeg dana, gledali smo 14 basketa, a četvrtog dana je uz 11 basketa, održano i takmičenje u šutiranju trojki, tačnije kvalifikacije.

Petog dana, na programu je bila završnica mlađih pionira, kao i meč za treće mesto devojčica. Uz to, grupne faze su završili seniori i kadeti.

Šestog dana, gledali smo polufinala pionira, kadeta i juniora. Zatim finalni meč devojčica i veterana, kao i četvrtfinala seniora. Pored toga, održano je i polufinale u šutiranju trojki.

Sedmi i finalni dan turnira, rezervisan je za finalne baskete, kao i mečeve za plasman u svim kategorijama. Biće održano i finale u šutiranju trojki.

FOTO: Dragan Krunić/Letnja basket liga

REZULTATI ŠESTOG DANA – 19.8.

18.30 PIONIRI POLUFINALE: Nindža kornjače – Papagajčići 20:4
18.50 PIONIRI POLUFINALE: Članarina – Smrt u mreži 21:7
19.10 KADETI POLUFINALE: Markoni hanting – Zipa klub Valjevo 18:16
19.30 KADETI POLUFINALE: Pivnica Golos – ASR 16:19
19.50 JUNIORI POLUFINALE: Iva voda – Metalprom 16:13
20.10 JUNIORI POLUFINALE: Marabu – Tehniks 16:14
20.30 DEVOJČICE FINALE: Tehnički pregled TDG auto – Barbie 5:11
20.50 VETERANI FINALE: Enel Valjevo – Tri druga 15:11
21.10 ŠUTIRANJE TROJKI – POLUFINALE

SENIORI:

21.30 Akva Svet Pet Šop – Vanila bar 15:13
21.50 Level UP Gaming Kafe – Pekara Beljić 16:19
22.10 Đorđe Pešić – X Brand 21:9
22.30 Butik Odisej – HUD Reprezentativci 21:16

FINALISTI U ŠUTIRANJU TROJKI:

  1. Gavrilo Aćimović
  2. Stefan Ignjatović
  3. Veljko Marić
  4. Viktor Šerbula
  5. Vanja Milivojević

RASPORED ZA SEDMI DAN – 20.8.

18.30 PIONIRI ZA TREĆE MESTO: Papagajčići – Smrt u mreži
18.50 PIONIRI FINALE: Nindža kornjače – Članarina
19.10 KADETI ZA TREĆE MESTO: Zipa klub Valjevo – Pivnica Golos
19.30 KADETI FINALE: Markoni hanting – ASR
19.50 ŠUTIRANJE TROJKI – FINALE
20.10 SENIORI POLUFINALE: Akva Svet Pet Šop – Pekara Beljić
20.30 SENIORI POLUFINALE: Đorđe Pešić – Butik Odisej
20.50 JUNIORI ZA TREĆE MESTO: Tehniks – Metalprom
21.10 JUNIORI FINALE: Iva voda – Marabu Valjevo
21.30 SENIORI FINALE (PRVI MEČ)
21.50 SENIORI ZA TREĆE MESTO
22.10 SENIORI FINALE (DRUGI MEČ)
22.30 SENIORI FINALE (TREĆI MEČ – AKO JE POTREBNO)


Sistem takmičenja po kategorijama, možete pročitati klikom na SLEDEĆI LINK! Igra se po zvaničnim FIBA 3×3 pravilima, koja su u prilogu.

FIBA-3x3_Pravila-igre_2019_tekst

FIBA-3x3_Pravila-igre_2019_Tumacenja

NAGRADNI FOND SENIORI:

I mesto – 80.000,00
II mesto – 40.000,00
III mesto – 20.000,00

KONAČNE TABELE PO KATEGORIJAMA REZULTATI PO GRUPAMA!


REZULTATI PETOG DANA 18.8.

18.30 MLAĐI PIONIRI: Orlovi – Zmaj 1:12
18.50 MLAĐI PIONIRI: Munje – Čokoladne bananice 7:11
19.10 DEVOJČICE ZA 3. MESTO: Blok Milivoja Bjelice – SC Elektronik 13:2
19.30 MLAĐI PIONIRI: Meč za treće mesto: Orlovi – Munje 7:6
19.50 MLAĐI PIONIRI: Finale: Zmaj – Čokoladne bananice 4:9
20.10 KADETI: Janković kop – ASR 10:21
20.30 KADETI: Njeguški piken rol – Markoni hanting 14:18
20.50 KADETI: Pivnica Golos – AS Korčula 21:8

SENIORI:

21.10 Butik Odisej – Peki NIJE ODIGRANO
21.30 X Brand – Pekara Beljić 14:17
21.50 Akva Svet Pet Šop – Kafe Opera 17:14
22.10 Blist – Vanila Bar 9:21
22.30 Đorđe Pešić – Level UP Gaming Kafe 20:18

Ekipa HUD Reprezentativci je slobodna.


REZULTATI ČETVRTOG DANA 17.8.

18.30 VETERANI: Dračić Vilidž – Tri druga 8:10
18.50 JUNIORI: Marabu Valjevo – Penzioneri 22:7
19.10 VETERANI: Dračić Vilidž – Enel Valjevo 11:21
19.30 JUNIORI: Marabu Valjevo – Metalprom 17:13
19.50 VETERANI: Enel Valjevo – Tri druga 21:13
20.10 JUNIORI: Metalprom – Penzioneri 12:5

SENIORI:

20.50 Đorđe Pešić – Vanila Bar 22:14
21.10 HUD Reprezentativci – Level UP Gaming Kafe 14:21
21.30 Peki – X Brand 12:21
21.50 Akva Svet Pet Šop – Pekara Beljić 22:15
22.10 Butik Odisej – Kafe Opera 22:12

Ekipa Blist je slobodna.

Polufinalisti u šutiranju trojki:

  1. Staša Kovačević (Blok Milivoja Bjelice)
  2. Veljko Marić (Marabu)
  3. Viktor Šerbula (NBA igrači)
  4. Stefan Ignjatović (Penzioneri)
  5. Nemanja Korčula (AS Korčula)
  6. Gavrilo Aćimović (HUD Reprezentativci)
  7. Zoran Todosić (Dračić Vilidž)
  8. Vanja Milivojević (Metalprom)
  9. Tadija Aćimović (Tehniks)

REZULTATI TREĆEG DANA – 16.8.

18.30 MLAĐI PIONIRI: Munje – Zmaj 2:4
18.50 MLAĐI PIONIRI: Čokoladne bananice – Orlovi 6:3
19.10 DEVOJČICE: Tehnički Pregled TDG Auto – SC Elektronik 21:7
19.30 DEVOJČICE: Barbie – Blok Milivoja Bjelice 10:7
19.50 MLAĐI PIONIRI: Čokoladne bananice – Zmaj 3:6
20.10 MLAĐI PIONIRI: Munje – Orlovi 5:1
20.30 KADETI: ASR – Njeguški piken rol 20:18 (18:18)
20.50 KADETI: Janković kop – Markoni hanting 7:18
21.10 KADETI Zipa klub Valjevo – AS Korčula 21:15

SENIORI:

21.30 HUD Reprezentativci – Blist 16:20
21.50 Level UP Gaming Kafe – Vanila Bar 21:12
22.10 Kafe Opera – Pekara Beljić 8:21
22.30 Butik Odisej – X Brand 21:15
22.50 Akva Svet Pet Šop – Peki 19:7

Ekipa Đorđe Pešić je slobodna.


REZULTATI DRUGOG DANA – 15.8.

18.30 PIONIRI: Članarina – Brskovo 19:9
18.50 DEVOJČICE: Blok Milivoja Bjelice – SC Elektronik 14:4
19.10 PIONIRI: Članarina – Papagajčići 5:3
19.30 JUNIORI: Iva Voda – NBA igrači 22:16
19.50 DEVOJČICE: Barbie – Tehnički Pregled TDG Auto 5:11
20.10 JUNIORI: Tehniks – NBA igrači 18:8
20.30 PIONIRI: Brskovo – Papagajčići 7:11
20:50 JUNIORI: Tehniks – Iva Voda 19:20

SENIORI:

21.10 Akva Svet Pet Šop – X Brand 21:9
21.30 Butik Odisej – Pekara Beljić 21:12
21.50 Kafe Opera – Peki 17:9
22.10 Đorđe Pešić – Blist 21:16
22.30 HUD Reprezentativci – Vanila Bar 18:16 (16:16)
Level Up Gaming Kafe SLOBODAN


REZULTATI PRVOG DANA – 14.8.

18.30 PIONIRI: Nindža kornjače – Smrt u mreži 21:11
18.50 DEVOJČICE: SC Elektronik – Barbie 3:17
19.10 PIONIRI: Smrt u mreži – Štrumfovi 12:11
19.30 DEVOJČICE: Blok Milivoja Bjelice – Tehnički pregled TDG auto 10:13
19.50 PIONIRI: Nindža kornjače – Štrumfovi 10:8
20.10 KADETI: Markoni Hanting – ASR 21:16
20.30 KADETI: Janković kop – Njeguški piken rol 8:11
20.50 KADETI: Pivnica Golos – Zipa klub Valjevo 20:15

SENIORI:

21.10 Akva Svet Pet Šop – Butik Odisej 21:19
21.30 X Brand – Kafe Opera 17:11
21.50 Pekara Beljić – Peki 19:5
22.10 Vanila Bar – Ludaci u Ladi (nije odigrano)
22.30 Đorđe Pešić – HUD Reprezentativci 22:15
22.50 Blist – Level UP Gaming Kafe 9:21

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *