VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal Valjevci u svetu

Burmaz prekinuo golgeterski post, Rapid poražen od Krajove

Borisav Burmaz prekinuo je golgeterski post koji je trajao osam utakmica, pošto se upisao u strelce u porazu njegovog Rapida iz Bukurešta od Univerzitatee iz Krajove rezultatom 1:2 (0:1), u okviru 7. kola plej-of faze rumunske Super lige.

Gosti su poveli pogotkom Andreja Ivana u 30. minutu, da bi mionički napadač, koji je u igru ušao u 58. minutu umesto Razvana Oaide, u 77. poravnao na 1:1, na asistenciju Andreja Borze. Ipak, domaći nisu uspeli da prigrabe makar bod iz ovog duela, pošto je u samom finišu Alešandru Krecu postavio konačnih 1:2.

Iako je po dolasku u glavni grad Rumunije predstavljao pravo osveženje za svoj novi klub, velika efikasnost i dobra forma nisu bili dovoljan zalog da stekne i zadrži mesto u startnoj postavi, te je Burmaz ostao na učinku od pet golova na šesnaest odigranih mečeva, pri čemu je na samo pet bio starter.

Rapidovi poprilično dobri rezultati iz regularnog dela prvenstva nisu se nastavili i u plej-ofu, gde i dalje ne zna za trijumf nakon sedam odigranih rundi, a do kraja su preostale još samo tri, protiv Kluža, Sepsija i FCSB-a.