VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

ZONA KOLUBARSKO-MAČVANSKA: Osečina deklasirala Cer, Ribnica poražena kod kuće

Fudbaleri Osečine ubedljivo su savladali ekipu Cera iz Petkovice na domaćem terenu rezultatom 6:1 (3:0), u utakmici 19. kola Kolubarsko-mačvanske zone. Izabranici Dragojla Stanojlovića su pitanje pobednika rešili već tokom prvih 45 minuta, a nastavak je poslužio tome da trijumf bude još dominantniji.

Blickrig domaćih na samom početku, golovima Stanišića i Mijailovića u 10. i 12. minutu, praktično je odredio dalji tok meča. Stefan Pavić povisuje na 3:0 u 38. minutu i s tim rezultatom se otišlo na veliki odmor. Gosti smanjuju na 3:1 u 56. minutu preko Đurkovića, ali se na tome zaustavljaju.

Mijailović se drugi put upisuje u strelce u 60. minutu, a rezervista Jovičić u 72. donosi belo-plavima 5:1. Konačnih 6:1 postavio je Grujić, u 90. minutu susreta.

Osečina nakon ove runde zauzima četvrtu poziciju na tabeli s 29 ponova, dok je Cer poslednjeplasiran s 12.

Stadion: ”Vojislav Lukić Sile”, Osečina

Sudije: Nikola Milutinović, Veljko Stanojević, Filip Jakovljević

Delegat i kontrolor: Ivan Ivanović

Žuti kartoni: Gvozdenović, Đurković (Cer)

OSEČINA: Popović, Kikanović, Matić (od 65. Teodorović), N. Pavić, S. Pavić (od 65. Jovičić), Mijailović (od 65. Sekulić), Stanišić (od 65. Pavlović), Mitrović, Stamenić (od 80. Žarković), Bajić, Grujić

CER: Radić (od 37. F. Banovac), Simić (od 39. Matić), Gvozdenović, Lukić, Đolnić, Đurković, Jašić, Jovanović, Stanišić, Trišić (od 84. S. Banovac), Stanojević

Mionička Ribnica poražena je na domaćem terenu u rečnom derbiju minimalnim rezultatom od strane ljubovijske Drine. Jedini strelac na meču bio je Kosta Kovačević, u 25. minutu. Drina se ovom pobedom domogla plej-of zone s 26 bodova, dok je Ribnica devetoplasirana, s tri boda manje u odnosu na svog subotnjeg rivala.

Stadion: FK Ribnica, Mionica

Sudije: Ivan Sarić, Bojan Bojanić, Miloš Subotić

Delegat i kontrolor: Vojislav Milovanović

Žuti kartoni: Popović, Stevanović, Rajković, Marković (Ribnica), Stailković, M. Milovanović (Drina)

Crveni kartoni: Vlajković, M. Urošević (Ribnica), Todorović (Drina)

RIBNICA: Milić, Popović (od 80. Šujdović), Zeman (od 71. Marković), Papić, Vujić (od 60. Vlajković), Stevanović (od 60. M. Urošević), Kremić (od 61. Jovičić), Sofronić, Rajković, U. Urošević, Novaković

DRINA: Stailković, Petrović, M. Milovanović, N. Milovanović, Maksimović (od 69. Đurić), Avramović (od 87. Milanović), Ilić, Pajić (od 46. Todorović), Trifković, Kovačević (od 69. Đorđić), Lončarević