Trio Valjevki u Crvenoj zvezdi: Ana Lazarević i Tea Simić potpisale za crveno-bele, gde ih čeka Magdalena Obućina
Ženski odbojkaški klub Crvena zvezda nedavno je zvanično započeo pripreme za novu sezonu, gde su ambicije u domaćem prvenstvu i kupu najviše moguće, uz želju za ostvarivanjem što boljih rezultata u Evropi. Očekivano, ovo leto donelo je mnoštvo promena u strukturi ekipe, a trenerski tandem koji će predvoditi crveno-bele čine Milan Gršić i Katarina Vukomanović.
Šampiona države iz sezone 2021/22 pojačale su Valjevke Ana Lazarević (primač, 1991) i Tea Simić (primač, 2006), koje se tako pridružuju sugrađanki, mladoj Magdaleni Obućini (srednji bloker, 2007), u novom, odnosno, za Lazarevićevu, novom-starom timu. Ana je prethodne sezone bila član rumunskog Voluntarija, sa kojim je osvojila istorijsku prvu titulu, što je predstavljalo uspeh za celokupno istoimeno sportsko društvo. Tea je nastupala za beogradsku Steriju, a trenutno se nalazi u Irskoj, gde sa juniorskom reprezentacijom učestvuje na Evropskom prvenstvu.
View this post on Instagram
Što se izgleda sastava tiče, na mestu korektora ostali su najbolji poenter lige Jasek Malgoržata i Katarina Stanković, na poziciji libera tu je Višnja Žigić, uz novopridošle Sofiju Đorđević i Tamaru Stupar, tehničari za predstojeću sezonu jesu pojačanja Anđela Veselinović i Ivona Lazović, kao i Tea Stojanović, srednji blokeri su, uz Obućinu, Lana Mijačić, Aleksandra Janjić i Anica Kutlešić, a primači, uz Lazarevićevu i Simićevu, Simona Mateska, Staša Stamenković i Milana Stanković.



















