VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

Remi Radničkog i Drine

U 12. kolu Kolubarsko-mačvanske zone, Radnički i Drina podelili su bodove odigravši na Petom puku 1:1. U jednoj veoma čvrstoj utakmici, Radnički je za nijansu bio bolji rival, ali su gosti imali na golu sjajnog Stailkovića, koji je sa nekoliko sjajnih intervencija doneo svom timu bod. Odličnu priliku za vođstvo propustio je Milanović u 5. minutu, kada je u situaciji jedan na jedan šutirao pored gola. U 20. minutu gosti su pogodili prečku.

Igralo se mahom na sredini terena bez prilika sve do 43. minuta, kada je Đurić sjajno reagovao na centaršut Simeunovića i glavom pogodio za 1:0 za Radnički. Od samog starta drugog poluvremena, Drina je preuzela inicijativu i u 58. minutu posle kornera i kiksa odbrane Radničkog, Milovanović je glavom pogodio za 1:1.

Krenuli su narandžasto-plavi po novo vođstvo, ali su napadi bili stihijski i bez šansi za gol. Kada je centarfor Milanović u 73, minutu dobio crveni karton, činilo se da će Drina preuzeti kontrolu meča, ali trener domaćih Petrović je hrabro odreagovao i umesto isključenog Milanovića u igru ubacio mladog špica Tanasijevića, pa su domaći nastavili sa napadima, a gosti se opredelili na čuvanje boda, vrebavši priliku iz kontre.

Mogao je Radnički do pobede, ali je šut Živanovića u 80. minutu, Stailkalović odbranio nogom, a u 88. minutu je sjajno reagovao i krajnjim naporom odbranio udarac Ristovića i izbacio loptu u korner.

Za Radnički su u ovom meču nastupili – Ranković, Marković, Simeunović, Ristović, Stevanović, Ašković, Živanović, Đurić, Milanović, Živanić, Rašević (Tanasijević).

Piše: Zoran Andrić