VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

Košarka

Ratkovica zadovoljan igrom: Zalaganje na izuzetnom nivou – jedini problem skok

Trener Metalca Branislav Ratkovica obratio se medijima nakon trijumfa nad Kolubarom iz Lazarevca u trećem kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. On je istakao da je zadovoljan prikazanom igrom, a da je jedini problem bio ofanzivni skok protivnika, koji ovog puta njegov tim nije uspeo da iskontroliše.

Metalac u komšijskom derbiju ubedljiv protiv Kolubare

Od prvog minuta smo izašli sa jasnom idejom i ciljem da dobijemo ovu utakmicu, da budemo agresivni, da trčimo i od prvog do poslednjeg minuta smo to stvarno radili. Zalaganje je bilo na izuzetnom nivou. Jedino što je najveći problem bio konstantno tokom utakmice, njihovih 24 ofanzivna skoka. To nismo uspeli da iskontrolišemo. Sve ostalo je bilo stvarno sjajno i zadovoljan sam sa odbranom koju smo igrali, načinom na koji smo igrali i ovo je bitna pobeda – počeo je Ratkovica i dodao:

Ono što mi je stvarno drago jeste publika u dvorani. Drago mi je kad vidim da je ima sve više i više ljudi iz utakmice u utakmicu i da su ljudi prepoznali tu našu energiju i pristup. Stvarno smo zahvalni na tome i nadamo se da će ih biti sve više i više iz utakmice u utakmicu.

Kapiten posle nove pobede: Hvala navijačima što dolaze u sve većem broju

Metalac u narednom kolu očekuje gostovanje Tamišu u Pančevu, ekipi koja je do sada zabeležila sva 3 poraza, a Ratkovica se osvrnuo i na taj meč.

Tamiš je krenuo loše sezonu, skorom 0/3. Ali to je dobra ekipa, sa 2-3 iskusna igrača i pre svega vođena trenerom koji je izuzetno dobar i kvalitetan i zna šta radi. Na svakoj utakmici se vidi njegov pečat i sigurno da će pokušati da pokažu reakciju i da pobede prvu utakmicu u sezoni. To će biti jako teška utakmica za nas, moramo se spremiti fizički i psihički za nju i naravno da pokušamo da pobedimo.