VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

Rajac odneo ceo plen sa Suve česme

U susretu 4. kola Međuopštinske lige Kolubara (grupa Zapad), fudbaleri Jadra sa Suve česme pretrpeli su treći poraz u prvenstvu, pošto je od njih na popularnoj ”Tvrđavi” bila bolja ekipa Rajca iz Kadine Luke, koja je inače povratnik u šesti rang domaćeg fudbala iz Kolubarske okružne lige. Konačan rezultat je bio 0:2, s tim da su gosti do drugog pogotka stigli iz kontre u poslednjem napadu na utakmici.

Gosti su od starta pokazivali da im s razlogom pripada uloga favorita, a prvu šansu na meču zabeležili su već u drugom minutu, kada je Milašinović gađao glavom pored desne stative Radojevićevog gola. Ređale su se prilike za Nikolića i Ristića, dok je domaćin bio nešto tiši u fazi ofanzive. Najizgledniju situaciju za gol fudbaleri Jadra su imali oko 25. minuta, kada je mladi Jovanović poslao dobru loptu u šesnaesterac za Krsmanovića, no, nije bilo promene rezultata. Otpor domaćih slomljen je u samom finišu prvog dela igre, u najnepoželjnijem momentu za bilo koji tim, a egzekutor je bio Nemanja Radojević.

I u nastavku je gostujući tim gospodario terenom, a u 56. minutu u strelce je mogao da se upiše Marković. Odmah zatim, Jakovljević, kao jedan od raspoloženijih za igru kod zelenih, okušao je svoju sreću šutem iz daljine, međutim, bez uspeha. Dugo nije bilo nekih zanimljivijih situacija, sve do 85. minuta i nove prilike za pomenutog Jakovljevića, kada je iz slobodnjaka uputio udarac ka golu Mirkovića, lopta je kačila više igrača, ali je na kraju završila u korneru.

Jadar je u završnici očekivano stegao obruč oko protivničkog šesnaesterca, tražio šansu za rezultatsko poravnanje, ali, bez konkretizacije. U 93. minutu posed je na sredini terena izgubio Matić, što su fudbaleri Rajca momentalno pretočili u kontru i na kraju je loptu u poluprazan gol Aleksandra Šila Radojevića poslao Stojković, za konačnih 0:2.

Stadion: ”Tvrđava”, Suva česma (Valjevo)

Sudije: Nikola Đurović, Vukašin Sekulić, Ognjen Kokošar

Delegat i kontrolor: Dragan Marković

Žuti kartoni: Milivojević, Krstivojević, Jakovljević (Jadar), M. Marković, Marjanović, Stojković (Rajac)

JADAR: Radojević, L. Jovanović, Milivojević, Andrić (od 83. Marković), Ranisavljević, M. Jovanović, Sarvan (od 62. Matić), Krstivojević, Janjić, Jakovljević, Krsmanović (od 62. Stankić)

RAJAC: Mirković, Srećković (od 71. Janković), M. Marković, Milašinović (od 78. Spasojević), Nikolić, Radojević, Ristić (od 66. Stojković), Milić (od 68. Đurić), Petković, Grabovčić, Marjanović (od 46. V. Marković)