VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

Radnički savladao lidera

Fudbaleri Radničkog s Petog puka napravili su veliki podvig u svojoj borbi da se domognu višeg ranga, pošto su danas, pred dobro popunjenim tribinama stadiona ”Komšija Rade”, u duelu 16. runde savladali lidera na tabeli Kolubarsko-mačvanske zone, ekipu Lipolista, rezultatom 1:0. Jedini strelac na meču bio je Risto Ristović, u 43. minutu.

Prvi su na meču zapretili gosti i to preko Todorovića u trećem minutu, no, njegov šut odseo je na stativi tom prilikom. Prva veća šansa za domaće dogodila se u 23. minutu, kada je Rašević direktno iz kornera zamalo matirao golmana Rakića. Desetak minuta docnije, okušao se i Tomić, ali je njegov udarac glavom ipak bio neprecizan. Na drugoj strani, vrlo brzo se u izglednoj situaciji našao Ljuština, međutim, lopta je nezgodno odskočila, te je on tukao visoko preko prečke.

U 43. minutu, puleni Jovice Damnjanovića su iz jedne dobre akcije iznudili slobodan udarac sa nekoliko metara udaljenosti od šesnaesterca. Izvođač je bio Ristović, koji je lukavo šutirao ispod živog zida i tako uspeo da savlada protivničkog čuvara mreže, na opštu radost pristalica narandžasto – plavih.

Nisu se Valjevci povukli u drugom poluvremenu, naprotiv, i te kako su imali loptu u nogama i pretili. Najpre u 52. minutu preko Rajevca, a onda u 61. i preko Đurića, doduše, bez uspeha. Gosti su u 85. i 92. minutu preko Popovića mogli do izjednačenja, međutim, u prvi mah je bio pribran Ranković, a drugi put je pomenuti fudbaler bio zamalo neprecizan. Na kraju je ostalo 1:0, čime je Radnički prišao na tri boda zaostatka u odnosu na Lipolist i dva u odnosu na lešnički Borac, koji sutra igra svoj meč 16. kola.

Stadion: ”Komšija Rade”, Valjevo

Sudije: Nemanja Petrović, Nikolina Purtić, Nemanja Vučićević

Delegat i kontrolor: Igor Pakić

Žuti kartoni: Tomić (Radnički), Todorović, Petrović (Lipolist)

RADNIČKI: Ranković, Simeunović, Đurić, Rajevac, Rašević (od 90. Mišković), Janković, Tomić, Pirgić, Petrović (od 87. Vasiljević), Ristović, Đorđević

LIPOLIST: Rakić, Todorović, Ne. Petrović, Lazarević, Adamović, Obradović (od 46. Jovičić), Stojković (od 62. Mršović), Misojčić (od 46. Brus), Ljuština (od 85. Đorđiđ), Ni. Petrović (od 62. Lončar), Popović