VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

Povlenova šestica u Lukavcu vredna titule u Gradskoj ligi Valjeva

Gradska liga Valjeva došla je do svog kraja, pošto su za vikend odigrani poslednji dueli za sezonu 2022/23. Novi šampion jeste ekipa Povlena iz Brezovica, koja se pobedom nad Lukavcem u gostima rezultatom 1:6 (0:4) domogla prve pozicije na tabeli i tako prestigla Slogu iz Gorića.

U pomenutoj utakmici, prva promena rezultata desila se u 15. minutu, kada je Dejan Popović postigao pogodak za 0:1. Šest minuta kasnije, Nemanja Maričić je povećao na 0:2, da bi u 29. već bilo 0:3, nakon autogola Budimira Matića. Pred sam odlazak na veliki odmor, Popović postavlja velikih 0:4.

Jedini gol za domaće zabeležio je Ivan Jovanović, u 51. minutu susreta. da bi deset minuta posle toga Popović postigao novi pogodak, za 1:5, kompletiravši tako het-trik. Finalnih 1:6 postavio je Milorad Radić, u 75. minutu.

Stadion: ”FK Lukavac”

Sudije: Đorđe Andrić, Zoran Živković, Milorad Puzović

Delegat i kontrolor: Predrag Popović

LUKAVAC: Srećković, S. Davidović (od 46. V. Davidović), Stojanović, D. Jovanović, I. Jovanović, Marković, Glišić, Matić, Jevtić, Nićiforović (od 22. Jevtić), Gigov

POVLEN: Nikolić, Avramović, Popović (od 72. Milovanović), Vukosavljević, Maričić (od 67. Kalabić), Marjanović, V. Milutinović (od 72. Radić), N. Milutinović, Kovačević (od 67. Pavlović), Tošić, Novković

Naredne sezone, Povlen će se takmičiti u Međuopštinskoj ligi Kolubara – grupa Zapad.