VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

** Košarka

Poskoci savladani u Vršcu

U susretu 5. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, košarkaši Metalca nisu uspeli da probiju led na gostovanjima, te su poraženi u Vršcu od istoimene domaće ekipe rezultatom 91:85 (28:19, 30:22, 14:23, 19:21). Izabranici trenera Saše Milićevića trenutno se nalaze na skoru od dve pobede i tri poraza, a u narednoj rundi gostuju kraljevačkoj Slogi.

Što se tiče sinoćnjeg duela, uvodni minuti su doneli ujednačenu borbu rivala, međutim, Banaćani su, na krilima nezaustavljivog Nelsona Filipsa, u samoj završnici prve četvrtine uspeli da stvore osetniju razliku, te da polako beže Valjevcima. Posle deset minuta košarke, prednost Vrščana iznosila je +9 (28:19).

Nisu gosti bili na zadovoljavajućem energetskom nivou ni u drugom periodu, tako da je domaćin vrlo brzo stekao i dvocifrenu prednost, nakon poenaa iskusnog centra Nemanje Đorđevića za 37:27. Činilo se da Poskoci ne mogu da obrane gotovo ništa, bacajući u senku sasvim solidnu napadačku partiju, a maksimalnih +18 za prvo poluvreme Vršcu je doneo bivši član Metalca, Slobodan Jovanović, trojkom za 56:38.

Odlazak u svlačionicu i odmor definitivno je prijao sastavu iz Valjeva, koji je u drugu polovinu meča ušao s mnogo većom dozom samopouzdanja, uz sve bolja rešenja u ofanzivi i dosta čvršću igru pod svojim košem. Pri rezultatu 67:51, gosti su iskreirali niz od deset poena, preko Lešića, Grubora i Đurana, te su utakmicu maltene uveli u egal.

Ipak, Banaćani se tržu iz dubokog sna i za tili čas dospevaju do vođstva od dve cifre, a u jednom trenutku imaju i +14 (85:71), nakon koša raspoloženog Simića. Jedino što je Poskocima preostalo jeste da pokušaju da ublaže poraz i učine ga dostojanstvenim, što im je na kraju i pošlo za rukom, a konačnih 91:85 postavlja mladi kineski košarkaš Šu, svojim prvim poenima u dresu Metalca.

Najefikasniji u redovima pobedničkog sastava bio je Amerikanac Nelson Filips s 26 poena, a odličan je bio i Stefan Simić, koji je dodao 19. Na drugoj strani, klasu je potvrdio Sava Lešić s 26 poena i samo dva promašaja iz igre, Miloš Grubor je dodao 16, Keni Daj 13, a Đuran 12 poena.

VRŠAC: Dišić, Simić 19 (5as), N. Đorđević 4 (3sk), Stefanović 2 (4as), Sl. Jovanović 8, Filips 26 (6sk, 5ul), St. Jovanović 9 (8sk), Vuković 7 (3sk), Heskin 4, V. Đorđević 9 (4as), Jeković 3, Majstorović

METALAC: Bajić 4, Sinovec 4 (3sk), Đuran 12 (4as, 3ul, 4/6 trojke), Grubor 16 (4/7 trojke), Kuk-Grin 4 (4as), Šu 2, Daj 13 (7as, 5/7 dvojke), Popović 4 (3sk), Lešić 26 (8 sk, 11/12 dvojke, indeks 35), Janković, Lajons, Teofilović