VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

Osečanci bacili lidera na kolena

U susretu 11. kola Kolubarsko-mačvanske zone, fudbaleri Osečine priredili su najveće iznenađenje u dosadašnjem toku prvenstva, savladavši na domaćem terenu lidera na tabeli i doskorašnjeg člana trećeg ranga srpskog fudbala, Mačvu iz Bogatića, rezultatom 6:0 (3:0).

Ovim trijumfom, izabranici trenera Dragojla Stanojlovića domogli su se ”gornjeg doma”, nakon odigrane polovine od ukupnog broja mečeva u regularnom delu takmičenja i osvojenih šesnaest bodova.

Prvi od svoja tri pogotka juče Janko Stanišić je postigao već u petom minutu utakmice, i to iz slobodnog udarca. Trinaest minuta kasnije, Marko Matić povisuje na 2:0, a u samom finišu prvog poluvremena, prvi pomenuti igrač postavlja rezultat 3:0, pred odlazak u svlačionice.

Prvi minut drugog dela igre doneo je novu promenu rezultata, kada se u strelce upisao Dušan Deljanin. Isti fudbaler našao se u centru pažnje nekih petnaestak minuta kasnije, postigavši novi gol za svoj tim i neverovatnih 5:0. Konačnih 6:0 postavlja u 67. minutu Stanišić, kompletiravši tako het-trik i postavši najbolji strelac Kolubarsko-mačvanske zone na polusezoni!

Uzgred, debitantski nastup za prvi tim belo-plavih imao je talentovani Srđan Ranković, dečak rođen 2007. godine.

Već dovoljno neizvesnu i sve, ali ponajmanje iščekivanu trku, jučerašnji duel je dodatno zakomplikovao. U celoj toj zbrci, prvog mesta se domogla ekipa Lipolista, koja nekoliko rundi nije bila ni u priči za gornju polovinu tabele, mada, razlika između prvoplasiranog i poslednjeplasiranog sastava iznosi svega 11 bodova, tako da će nastavak lige definitivno biti uzbudljiv.

Stadion: ”Vojislav Lukić Sile”, Osečina

Sudije: Aleksandar Nikolić (Lajkovac), Jovan Mijailović (Ub), Petar Nešković (Ub), Marko Ranković (Ub)

Delegat i kontrolor: Slaviša Pavlović (Donji Dobrić)

Žuti kartoni: Stamenić (Osečina), Vukojević (Mačva)

OSEČINA: Popović, Deljanin, Kikanović, Matić (od 83. Ranković), Pavić, Stanišić, Mijailović, B. Mitrović, A. Mitrović, Stamenić (od 65. Marković), Jović (od 74. Teodorović)

MAČVA: Stojčević, Milutinović (od 68. M. Simić), Puzić, V. Tomić, Jerotić (od 56. Savić), Vukojević, Mišić, A. Tomić, Stanić, Isaković, N. Simić