VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

OLK: Junior bolji od Iskre, Brđancu bod, ubedljivi porazi ZSK-a i Žabara

U susretu 17. kola Kolubarske okružne lige, fudbaleri Juniora iz Novog naselja nastavili su svoj put ka višem rangu trijumfovavši na domaćem terenu protiv Iskre iz Donje Bukovice rezultatom 2:1 (1:0). Domaći su poveli pogotkom Luke Ćosića u 30. minutu, te su s minimalnom prednošću otišli na veliki odmor.

Vladimir Ilić doneo je gostima izjednačenje u 54. minutu, ali je iskusni Miroslav Mitrović dvanaest minuta kasnije vratio vođstvo svom timu, koji je isto zadržao do kraja osvojivši ceo plen.

Stadion: FK Junior

Sudije: Aleksandar Jovančić, Dragana Tadić, Milan Petrović

Delegat i kontrolor: Miladin Miljković

Žuti kartoni: Mitrović, Popović (Junior), Veselinović (Iskra)

JUNIOR: Vićentijević, Milivojević, Lu. Ćosić, Đuki, B. Panić, Đurđević, Miletić, Vasić (od 66. D. Panić), La. Ćosić, Mitrović, Jović (od 46. Popović)

ISKRA: Radosavljević, Cvetić (od 46. Andrić), Ristić, Kovačević, Aleksić, Mijailović (od 61. Stojanović), Starčević, Veselinović, Đorđević, Ilić (od 80. Popović), Jakovljević (od 46. Maksić)

Brđanac je proteklog vikenda remizirao bez pogodaka u Toplici protiv istoimene ekipe, što je iskoristio Napredak iz Jajčića, pretekavši ga i ostavivši u zoni ispadanja.

Stadion: Donja Toplica

Sudije: Nikola Milovanović, Dragan Lazarević, Đorđe Baković

Delegat i kontrolor: Nenad Aranđelović

Žuti kartoni: Kovačević, Damnjanović (Toplica), Maksimović (Brđanac)

TOPLICA: Tešanović, Zekić (od 69. Bogdanović), Ješić (od 16. Tomić), Kovačević, Krasić, Ćosić, Damnjanović, Urošević, Jeremić, Jovanović, Paunović

BRĐANAC: Mirković, Ivanović (od 46. Plećić), Milutinović, Maksimović, Vesić, Stojanović (od 70. Popović), Novaković (od 78. Matić), Stojaković, Stojić, Kerleta, Đurđević

Fudbaleri ZSK-a ubedljivo su poraženi na gostovanju ekipi Proletera u Bajevcu rezultatom 3:0 (2:0). Domaće je u vođstvo doveo Nikola Aćimović, pošto je bio precizan u izvođenju najstrože kazne u 17. minutu. Isti fudbaler bio je zaslužan za dupliranje prednosti Bajevčana u 41. minutu, a konačnih 3:0 postavio je Ognjen Vuković, u 52. minutu.

Stadion: ”Dragan Jovičić”

Sudije: Luka Jevtić, Goran Žujović, Nemanja Perišić

Delegat i kontrolor: Slobodan Ivković

Žuti kartoni: Andrić (Proleter)

Crveni kartoni: Pločić (ZSK)

PROLETER: Todorić, Jović (od 73. Ivković), Krstić, N. Aćimović, Stašić, Vuković, J. Aćimović (od 55. Grujić), Popović, Andrić, Jovanović, Josipović

ZSK: Ćulibrk, Cvetković, Jevremović, Jovanović, Ranisavljević, Mitrović (od 46. Marinković), Srećković, Ćosić, Radojević, Vujić, Vujošević

Ubedljivo su poraženi i Žabari, od kojih je bio bolji sastav Pepeljevca rezultatom 5:1 (1:1). Gosti su poveli u 10. minutu preko Vladana Đukanovića, ali je u nastavku usledio potop. Dragiša Savković u 14. minutu donosi domaćinu izjednačenje iz jedanaesterca, što je bila poslednja promena rezultata pred pauzu.

Kreator preokreta bio je Miloš Ivanović u 53. minutu, nakon čega malopre pomenuti Savković u 60. i 70. minutu postiže golove kojima kompletira het-trik. Konačnih 5:1 postavio je Miloš Milićević, u 89. minutu meča.

Stadion: FK Pepeljevac

Sudije: Nebojša Martinović, Isidora Petrović, Jovana Đorđević

Delegat i kontrolor: Radomir Simeunović

Žuti kartoni: Radovanović (Žabari)

PEPELJEVAC: Ćurguz, Stojanović (od 81. Milićević), Zarić, Živković, D. Savković (od 75. Burmaz), Vuković, Teofilović, Vučićević (od 58. Radojčić), Ivanović (od 81. Urošević), A. Savković, Mijailović (od 75. Kovačević)

ŽABARI: Miletić, Bojić (od 68. Mirić), Stejanić (od 61. Jakovljević), Đukić, Đukanović, Anđelković (od 61. Štulić), Obradović, Ninić, Radovanović, Ranković (od 68. Marković), Ilić