VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

** Fudbal

OLK: Bez pobednika u gradskom derbiju, Brđanac slavio protiv Napretka

Sedmo kolo Kolubarske okružne lige donelo nam je proteklog vikenda gradski derbi, u kom su koplja ukrstili domaći ZSK i gostujući Junior, a utakmica je završena bez pobednika, rezultatom 2:2 (1:0).

Zlokućanci su poveli golom Marka Vujoševića u 43. minutu, te su na pauzu otišli s minimalnom prednošću. Ubrzo po kretanju u drugo poluvreme, iskusni Miroslav Mitrović donosi ekipi iz Novog naselja izjednačenje, nakon čega je usledilo mirovanje mreža sve do same završnice meča.

Domaćin je povratio vođstvo, zahvaljujući Nebojši Marinkoviću u 83. minutu, ali to nije bilo dugog veka, pošto je u prvom minutu sudijske nadoknade, heroj gostiju, Dejan Đurđević, postigao pogodak za konačnih 2:2.

Stadion: ”Milorad Mića Ilić”, Valjevo

Sudije: Miodrag Nedić, Ana Tomić, Todor Stanojević

Delegat i kontrolor: Miroslav Zebić

Žuti kartoni:Matić (ZSK)

ZSK: Ačanski, Vuletić, Matić (od 68. Milutinović), Jovanović, Lazić, Ranisavljević, Babić (od 80. Marinković), Đukić (od 56. Radojević), Vujić, Vujošević, Pojužina

JUNIOR: D. Vićentijević, Milivojević, Đukić, B. Panić, Đurđević, Jovanović, Lukić, Ćosić, D. Panić (od 80. V. Vićentijević), Mitrović, Emreković (od 68. Božić)

Fudbaleri Brđanca vratili su se na pobednički kolosek posle četiri meča posta, pošto su pred svojim navijačima slavili protiv Napretka iz Jajčića rezultatom 2:1 (1:0).

Vodeći pogodak za domaće postigao je Milan Novaković u 37. minutu, što je bila jedina promena rezultata, kada je reč o prvom poluvremenu. Gosti su izjednačili preko Dejana Ostojića u 54. minutu, da bi pet minuta kasnije, Darko Đurđević iz kaznenog udarca Brđancu doneo pobedu, ali i beg iz opasne zone.

Sudije: Nikola Bošković, Aleksandar Jovančić, Vladimir Stojanović

Delegat i kontrolor: Zoran Grujić

Žuti kartoni: Maksimović, Kovačević, Vujić (Brđanac), Janković, Tojčić, Lazarević, Radivojević (Napredak)

BRĐANAC: Mirković, Maksimović, Ivanović (od 63. M. Nenadović), Kovačević, Novaković, D. Nenadović (od 87. Lukić), Plećić, Kerleta, Matić, Vujić, Đurđević

NAPREDAK: Radanov, Šakanović (od 70. Živković), Sandić, Maksimović, Ostojić, Mijailović, Janković, Jovanović, Tojčić (od 84. Veselinović), Prokić, Marinković