VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

Narandžasto-plavi s devetoricom igrača u završnici ostvarili važnu pobedu u Mionici

Trinaesto kolo Kolubarsko-mačvanske zone donelo je minulog vikenda dosta uzbuđenja, viđeno je nekoliko derbi mečeva sa zanimljivim ishodima, koji su doprineli ponovnom menjanju poretka na ligaškoj tabeli, a bodovni odnos je i dalje takav da najviše plasirane ekipe jednim neuspešnim rezultatom dospevaju u donji dom, što se i u ovoj rundi, između ostalog, desilo.

Centralni događaj svakako je bio duel između mioničke Ribnice i valjevskog Radničkog, gde su se narandžasto-plavi revanširali za poraz pretprpljen na Petom puku još letos, te su ovog puta, sa dosta propratnih problema, pre svega u vidu dva isključena igrača, slavili sa 2:3 (1:2).

Marko Živanović bio je strelac vodećeg pogotka za goste u desetom minutu, nakon čega je u 29. Matija Vasić povisio na 0:2. Domaći su uspeli do kraja prvog poluvremena da smanje zaostatak, a u strelce se u 39. minutu upisao Strahinja Sofronić. Valjevci su u 42. minutu ostali bez pomenutog Vasića, koji je tada isključen, pa su u nastavku, bar neko vreme, na terenu bili s desetoricom igrača.

U 52. minutu, Milan Urošević donosi izjednačenje Mioničanima, a novi problemi za Ralovce dolaze u 79. minutu, kada je drugu sudijsku opomenu zaradio Stefan Stevanović. Ipak, i sa devetoricom fudbalera, puleni Vladice Petrovića priredili su pravo iznenađenje, a odlučujući pogodak, svoj drugi na meču, postigao je Živanović, u samom finišu susreta.

Stadion: FK Ribnica, Mionica

Sudije: Miroslav Jokić (Bogatić), Aleksandar Jakovljević (Šabac), Filip Đurić (Šabac)

Delegat i kontrolor: Igor Pakić (Lajkovac)

Žuti kartoni: Kremić, Plećić (Ribnica), Simeunović, Ašković, Ristović, Živanović, Matić (Radnički)

Crveni kartoni: Vasić, Stevanović (Radnički)

RIBNICA: Milić, Popović, Zeman, Papić, Kremić, Sofronić, Plećić, Rajković, U. Urošević (od 75. Savić), Nikolić (od 46. M. Urošević), Gentić

RADNIČKI: Ranković, Vasiljević, Marković, Stevanović, Simeunović, Đurić, Vasić, Živanić (od 86. Matić), Ašković, Ristović, Živanović