VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

Jadar i Beloševac podelili bodove na ”Tvrđavi”

U meču 6. kola Međuopštinske lige Kolubara (grupa Zapad), fudbaleri Jadra i Beloševca remizirali su na Suvoj česmi rezultatom 0:0. Iako bez pogodaka, šestoligaški mini derbi bio je i te kako sadržajan, nizale su se šanse na obe strane, ali je lopta bila tvrdoglava, te se nijednom nije ušunjala u mrežu jedne ili druge ekipe.

Prvu priliku na meču imali su domaći, preko Jovana Jakovljevića, koji je u petom minutu iz velike udaljenosti šutirao preko gola Uroša Lučića. Nedugo zatim, oprobao se na drugoj strani Ivan Ilić, no, bio je za malo neprecizan. Desetak minuta kasnije, Milan Ilić je s nekoliko metara zahvatio poluvolej, ali je njegov udarac bio prejak.

Jakovljević je u 20. minutu bio ponovo u centru pažnje, kada je uputio dosta nezgodan šut iz slobodnjaka, međutim, lopta je tom prilikom odsela na stativi. Gosti su ubrzo nakon toga povukli opasnu kontru, gde im je malo falilo za realizaciju i dospevanje u vođstvo. Do odlaska na veliki odmor, tim Beloševca je bio nešto opasniji, a najzanimljivija situacija odvila se u 25. minutu, kada se već pomenutom Milanu Iliću okvir gola isprečio u tome da se upiše u strelce.

Prvih petnaest minuta drugog poluvremena obeležio je nešto slabiji ritam, tako da u tom periodu nije bilo izglednijih šansi na obe strane. To se promenilo u 60. minutu, kada je napadač gostujućeg tima, Luka Radovanović, imao 1 na 1 sa protivničkim čuvarom mreže, ali se nije najbolje snašao, te je rezultat ostao nepromenjen.

Jadar je najviše pretio preko više puta pomenutog, poprilično razigranog Jakovljevića, mada u drugom delu igre to nije bilo ništa konkretno. S druge strane, gosti su imali dve velike prilike – najpre u 75. minutu iz kornera, kada je Radovanović tukao glavom preko gola, a potom i u 87. minutu, kada je Ivan Ilić šutirao levicom s nekih 25 metara, no, lopta je završila u gol-autu.

Naredne nedelje, Jadar čeka važno gostovanje Babajiću, dok će Beloševac u Dračiću odmeriti snage s prošlogodišnjim rivalom iz Gradske lige Valjeva, Povlenom iz Brezovica.

Stadion: ”Tvrđava”, Suva česma (Valjevo)

Sudije: Željko Miletić, Vladimir Ješić, Ognjen Kokošar

Delegat i kontrolor: Miladin Miljković

Žuti kartoni: Krstivojević, Matić, Jakovljević, Krsmanović (Jadar), Nikolić (Beloševac)

JADAR: Ranković, Radojević (od 60. Petrović), Janjić, Ranisavljević, Krstivojević, Matić, Milinović, Sarvan, Jakovljević, Milinković, Krsmanović

BELOŠEVAC: Lučić, Kremić, M. Ilić, Milutinović, Nikolić, I. Ilić, Vin (od 65. Vuković), Radosavljević (od 65. Dragićević), Cupać, Radovanović (od 85. Novaković), Pantelić