VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

** Fudbal

Brđanac slavio u gradskom derbiju

Prethodnog vikenda na programu je bilo drugo kolo Kolubarske okružne lige, a jedan od zanimljivijih duela jeste bio onaj između gradskih rivala, domaćeg Juniora iz Novog naselja i gostujućeg Brđanca. Gosti su na kraju trijumfovali minimalnim rezultatom, čime su se popeli na prvo mesto ligaške tabele (meč prvog kola protiv Banjana registrovan je u korist Brđanca rezultatom 3:0, zbog nepojavljivanja ekipe iz okoline Uba).

Prvo poluvreme susreta proteklo je bez golova, a ključni momenat desio se u 50. minutu, kada je Milan Novaković svom timu doneo prednost, a ispostaviće se i pobedu na kraju. Junior je i dalje bez trijumfa u ovoj sezoni, pošto je prošle nedelje remizirao s ekipom Dimitrija Tucovića iz Ćelija rezultatom 1:1.

Što se tiče narednog kola, Junior putuje u Donju Bukovicu na megdan Iskri, dok će Brđanac dočekati ekipu Toplice.

Stadion: ”FK Junior” Grabovica

Sudije: Nebojša Martinović (Ub), Ivan Mandić (Ub), Nikola Bošković (Ub)

Delegat i kontrolor: Željko Balinovac (Ub)

Žuti kartoni: Emreković (Junior), Novaković, Ivanović, Selaković, Ćirović, Marković (Brđanac)

JUNIOR: Vićentijević, Milivojević (od 64. Popović), Pantelić (od 64. Ilić), Lu. Ćosić, Đukić, Panić, Đurđević, Jovanović (od 82. Emreković), Lukić, La. Ćosić, Mitrović

BRĐANAC: Mirković, Maksimović (od 90. Matić), Milutinović, Kovačević (od 71. Ćirović), Bošković (od 46. Ivanović), Stojanović (od 65. Selaković), Novaković, Stojaković, Plećić (od 46. Marković), Kerleta, Đurđević