Zlatan početak sezone – Igor Davidov prvi u Mađarskoj
Ovog vikenda u Mađarskoj održane su dve drumske trke – u subotu u Pečuju i u nedelju u Seksardu. Velelepnom vožnjom i podijumima oba dana, senior Viktorija Tima Igor Davidov otvorio je ovogodišnju sezonu trkanja i medalja.

Na trci u Pečuju, Igor je osvojio i te kako odlično treće mesto u konkurenciji najjačih seniora. Od samog starta vozilo se jako i dinamično, a Igor je u poslednjih nekoliko desetina kilometara nesebično vukao grupu i zadavao tempo koji mnogi nisu uspeli da isprate. Nešto malo pre cilja jedan vozač se izdvojio, te je Igoru ostalo da se bori za preostale dve pozicije na podijumu. Za nijansu bolji na sprintu bio je iskusni Jovan Divnić i Igor je morao da se zadovolji bronzanom medaljom za taj dan.

Već narednog dana Igor je bio odlučan u nameri da se još jednom nađe na postolju, a cilj je sada bio najviši stepenik i prvo zlato u elitnoj kategoriji u inostranstvu. Kao i prethodnog dana, grupa je krenula jakim tempom i dinamičnom vožnjom, a posle nekog vremena krenuli su i prvi napadi i pokušaji odvajanja. Nešto pre polovine trke u beg su pokušala da odu dva vozača do kojih se Igor odlučno „preselio“, međutim, grupa ih je posle nekog vremena stigla. Nakon toga usledili su brojni skokovi i napadi, a Igor je bio dovoljno samouveren i odlučan da je ovo dan za pobedu. Taktički je pustio jednog vozača da dovoljno odmakne od grupe, a zatim je sa još jednim mađarskim vozačem odlučio da napadnu grupu i stignu vozača ispred. Negde na sedamdesetom kilometru formirao se beg koji je imao veliku šansu da grupu „ostavi u prašini“. U begu, sa još trojicom vozača je bio i naš Igor koji je do kraja pokazao da će ovo biti jedna uspešna sezona trkanja u seniorskoj konkurenciji. Kako su kilometri odmicali, begunci su samo povećavali svoju prednost, a brza sprinterska završnica odlučila je pobednika. Igor je sprintao za najsjajnije odličje sa mađarskim biciklistom i fenomenalnom završnicom i momentom izbacivanja bicikli je došao do svog prvog zlata kao senior. Pored ove fenomenalne pobede, dobio je još jedno priznanje – prvi i najbolji na prolaznim ciljevima.

’’Ovu sezonu nismo mogli otvoriti na bolji način – već sada je jasno da će se naš trud i pripremni period isplatiti ove sezone. Igor je u tim doneo već tri medalje od početka ove godine, dve su sa međunarodne scene, a jedna je i ona najbolja. S obzirom da je Igor tek prva godina seniora, od njega se dosta očekuje i svi se nadamo još većim uspesima. Ostatak tima aktivno trenira i čeka neke svoje trke – braću Davidov krajem marta očekuju UCI trke u Sloveniji, dok se ostali pripremaju za početak sezone i u Srbiji – za MTB Kup i prve drumske trke. Izuzetno smo ponosni na uspeh našeg seniora i od ostatka tima očekujemo isto toliko – što više podijuma i zlatnih odličja i da nadmašimo uspehe koje smo ostvarili prethodne sezone’’, poručuju iz Viktorija Tima.





















