VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Vaterpolo

Vidre završile kvalifikacije za LEN Evrokup (VIDEO+STATS)

Vaterpolisti Valisa proteklog vikenda bili su učesnici kvalifikacija za LEN Evrokup (drugo po snazi evropsko klupsko takmičenje), gde su u okviru grupe A, odmerili snage sa domaćinom turnira – ekipom Šapca, italijanskom Ortiđom, francuskim Noazi le Sekom i rumunskim Dinamom iz Bukurešta.

U grupi smrti, puleni Miloša Sakovića uspeli su da zabeleže jedan trijumf, u meču sa rumunskim protivnikom, dok su u ostalim utakmicama poraženi. Okršaji sa dosta jakim timovima nesumnjivo predstavljaju veliko iskustvo i školu za Vidre, koje su imale priliku da spoznaju sebe, uvide na kom su nivou i na čemu bi trebalo da rade u nastavku sezone, kako bi ostvarile sve zacrtane ciljeve.

Valjevci su prvog dana turnira u Šapcu izašli na megdan Ortiđi, koja je na kraju trijumfovala rezultatom 17:10 (4:2, 6:1, 2:3, 5:4). Prvih šest minuta su igrali u egalu, nakon čega je u finišu prve četvrtine njihov otpor slomljen. Prednost Italijana znatno je uvećana u drugom kvartalu, tako da Valisovcima nije ostalo puno prostora za hvatanje rezultatskog priključka.

Nešto bolja igra Sakovićevih momaka viđena je u trećoj deonici, gde je razlika spuštena za jedan gol, pogocima Aleksandra Kovačevića (12:6). Ipak, Ortiđa, za koju inače nastupa bivši vaterpolista Crvene zvezde, Gruzin Andrija Bitadze, na kraju vraća razliku s poluvremena, za konačnih 17:10.

ORTIĐA: Tempesti, Kasija 4, Điribaldi 1, La Roza 2, Di Lućano 2, Kupido 1, Bitadze, Karnezeki, Kondemi 1, Inaba 2, Ferero 1, Napolitano 3, Kalabrezi

VALIS: Vlahović, Mitrović 1, Petrovski 1, Baucalo, Rogač 2, Stanić, Radanović 2, Kasum, Krstić, Kovačević 3, Nikolov, Brkić 1, Tomić

Petak je za ekipu Valisa bio slobodan dan, dok je u subotu igrala dva meča, jedan u prepodnevnom i drugi u popodnevnom terminu. Subotnji matine pripao je u potpunosti Valjevcima, pošto su bili i više nego ubedljivi protiv rumunskog Dinama – 17:7 (3:1, 6:2, 4:2, 4:2). Nominalni domaćini su prilično autoritativno otvorili meč, stekavši ranu prednost. Veliki broj igrača upisao se u strelce, a na veliki odmor se otišlo sa +6.

U nastavku, ritam nije nimalo opao, a Vidre su do prvog dvocifrenog vođstva došle golom Radanovića za 13:3. Potom su Rumuni vezali tri pogotka, ali je duel na kraju ipak završen s deset golova razlike.

VALIS: Vlahović, Mitrović 1, Petrovski, Baucalo, Rogač 3, Stanić, Radanović 2, Kasum 2, Krstić 1, Kovačević 3, Nikolov 1, Brkić 4, Tomić

DINAMO: Paduret, Radu 2, Bindea, Gorea, R. Saketi, Lutesku, Pirijanu 2, Kovač 1, Pandelea, Kari 2, Jiganea, F. Saketi, Stoenesku

Nešto kasnije, Sakovićevi izabranici igrali su protiv francuskog predstavnika, Noazi le Seka, gde im je trijumf zamalo izmakao – 11:14 (2:4, 3:1, 4:5, 2:4). Odlično su Valjevci krenuli, preko Mitrovića i Radanovića iskoristili dva poseda sa igračem više, ali su onda Francuzi dodali gas i nanizali četiri gola.

Na poluvreme se otišlo s nerešenim rezultatom, pošto je Brkić u poslednjem napadu u drugoj četvrtini postigao gol za 5:5. Držali su se Valisovci sve do poslednje deonice, kada su maestralni Bouven i Rašović, kao glavne uzdanice Noazija, tas ipak prevagnuli na svoju stranu.

VALIS: Vlahović, Mitrović 1, Petrovski, Baucalo 1, Rogač 1, Stepanović, Radanović 2, Kasum, Krstić 2, Kovačević 2, Nikolov, Brkić 2, Tomić

NOAZI: Garso, Sodadije 1, Ondo Metogo, Bjork 1, Do Karmo 1, Komet 2, Laces, Betej, Bouven 7, Krapić, Matković 1, Rašović 1, Duboa

Poslednji meč turnira bio je zakazan za nedelju, od 20 časova, a rivali su bili Šabac i Valis. Bez velikog broja igrača u rotaciji, i sa nekim na prinudnim pozicijama, valjevski tim nije bio u stanju da pruži dostojan otpor, tako da je poražen rezultatom 14:5 (2:1, 2:0, 4:3, 6:1). Za ekipu Šapca, protiv svog bivšeg kluba, nastupao je Valjevac Petar Stanić.

ŠABAC: Živojinović, Maraš 1, Novaković 2, Repanović, Toholj 1, Krug 3, Barać 2, Stanić, Mačić 2, Dragović, Stojanović 1, Korać 2, Gavrilović

VALIS: Mitrović, Stanić, Baucalo 1, Borovićanin 1, Stepanović, Vlahović, Kasum 1, Krstić, Kovačević 1, Nikolov, Brkić 1, Tomić