VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

Slavlje Osečine u Bogatiću, Ribnica deklasirala Hajduk Stanka, poraz Divaca i remi Železničara

Završen je regularni deo sezone u Kolubarsko-mačvanskoj zoni, a poslednje kolo na programu je bilo juče, s utakmicama koje su bez izuzetka imale početak od 16 časova. Odlučeno je ko će put plej-ofa, a ko put plej-auta, a finalna runda nije donela većih iznenađenja i promena u odnosu na stanje od prošlog vikenda.

Fudbalerima Osečine bio je potreban makar bod na gostovanju u Bogatiću, kako bi potvrdili mesto među prvih šest, ali je overenje stiglo uzimanjem celog plena (1:3), čime su ostvarili sebi još bolju poziciju pred nastavak takmičenja. Izabranici Dragojla Stanojlovića poveli su u 14. minutu preko Janka Stanišića, da bi poravnanje domaćima doneo Dragiša Stanić, devet minuta kasnije.

Vođstvo plavo-belima vratio je Sergej Grujić u 70. minutu, a konačan rezultat postavio je Stefan Teodorović, u samoj završnici. Osečanci su prvenstvo okončali kao petoplasirani, s 35 osvojenih bodova i gol-razlikom 45:28 (drugom najboljom u takmičenju).

Stadion: Gradski stadion u Bogatiću

Sudije: Lazar Ječmenica, Jovan Mijailović, Đorđe Pavlović

Delegat i kontrolor: Ljubomir Peranović

Žuti kartoni: Mandić, Simić, Popadić (Mačva), Jovičić, Stanojlović – trener (Osečina)

MAČVA: Popović, Milutinović, Mandić, Savić (od 63. Jerotić), Mišić, Tomić (od 79. Đukanović), Stanić (od 72. Drezgić), Isaković, Simić, Popadić, Damjanović

OSEČINA: Popović, Deljanin, Kikanović, Pavić, Stevanović (od 46. Pavlović), Mijailović (od 46. Jovičić), Stanišić, Mitrović, Stamenić, Bajić, Grujić (od 79. Teodorović)

Mionička Ribnica deklasirala je na domaćem terenu ekipu Hajduk Stanka iz Crne Bare, savladavši ga s ubedljivih 8:0 (2:0), čime se popela za poziciju više na tabeli, te je šampionat okončala kao devetoplasirana. Mioničani su poveli pogotkom Luke Stojakovića u 18. minutu, a vrlo brzo, Aleksandar Stevanović duplira vođstvo svog tima. Po završetku prvog poluvremena, gosti ostaju s igračem manje na terenu, pošto je isključen Uroš Janković, nakon čega u drugom poluvremenu sledi debakl.

Strelac drugog gola još jednom se upisuje u strelce u 50. minutu, da bi u 57. Uroš Urošević povisio na 4:0. Do kraja su po dva pogotka redom zabeležili rezervisti Dejan Vujić (61. i 75. minut) i Milan Simović (79. i 82. minut), čime su postavili konačnih 8:0.

Stadion: FK Ribnica, Mionica

Sudije: Uroš Filipović, Mladen Subotić, Filip Jakovljević

Delegat i kontrolor: Tomislav Petrović

Žuti kartoni: Stevanović (Ribnica)

Crveni kartoni: Janković (Hajduk Stanko)

RIBNICA: Milić, Popović (od 58. Vujić), Zeman, Papić, Stevanović, Šujdović (od 57. Rajković), Stojaković (od 66. Simović), U. Urošević (od 66. Marković), Vlajković, Jovičić (od 57. M. Urošević), Novaković

HAJDUK STANKO: Despotović, Jevtić, Mirković (od 63. Pantić), Petrić, Pejović, Knežević, Ognjenović, Nedeljković (od 51. Zvonarević), Jurišić (od 58. Sević), Janković, Miražić

Divci su poraženi na gostovanju Rađevcu u Krupnju minimalnim rezultatom, te su prvenstvo okončali kao prvi ispod crte za plej-of, s 29 osvojenih bodova. Strelac jedinog pogotka na jučerašnjem meču bio je Stevan Marjanović u 65. minutu.

Stadion: ”Mirko Vasiljević”, Krupanj

Sudije: Đorđe Stevanović, Duško Đurić, Andrej Raković

Delegat i kontrolor: Goran Milivojević

Žuti kartoni: B. Petrović, Marković (Rađevac), Stefanović (Divci)

Crveni kartoni: Žunjić – klupa (Divci)

RAĐEVAC: O. Petrović, B. Petrović, Durmić, Vasiljević, Gajić (od 59. Miladinović), Gošić (od 59. Pavić), Đuričić, Bojić (od 86. Lapčević), Marjanović, Popović, Marković

DIVCI: Marković, Savković, Tintor, Steljić, Stjelja, Stanojević, Krstić, Milivojević (od 79. Matić), Munjić, Belušević, Ćirović

Lajkovački Železničar remizirao je bez golova u Lešnici protiv drugoplasiranog Borca, te je ligu okončao kao šestoplasirani, s 33 osvojena boda i očekuje ga plej-of faza.

Stadion: FK Borac, Lešnica

Sudije: Aleksandar Jakovljević, Ivan Sarić, Andrej Rakić

Delegat i kontrolor: Mirko Balinovac

Žuti kartoni: Dragićević, Stojanović, Matić, Nikolić, Nestorović, Arnautović – klupa (Borac), Velimirović, Matić, Filipović, Marković, Obradović, Pakić – klupa (Železničar)

Crveni kartoni: Marković (Borac)

BORAC: Dragićević, Marinković (od 46. Trifunović), Stojanović, Zarić, Živanović, Mo. Jovanović, Matić, Glišić, Mi. Jovanović (od 46. Marković), Nikolić, Nestorović

ŽELEZNIČAR: Gligorijević, Petrović, Velimirović, Mićić, Šalipur, Matić, Filipović, Marković, Savić, Obradović, Simeunović