Sjajna partija Ivane Jerinić u poslednjem kolu Super lige
Minulog vikenda odigrano je poslednje kolo regularnog dela Super lige Srbije, u okviru kojeg je ekipa Beograda bez većih poteškoća savladala poslednjeplasirani Leskovac 98 s 3:0 (25:16, 25:19, 25:23) u setovima.
Verovatno najbolju partiju u sezoni pružila je Valjevka Ivana Jerinić, koja je u trijumfu svog tima zabeležila čak 26 poena, od čega je imala čak 8 as servisa.

Jedina dvocifrena pored Jerinićeve kod Beograđanki bila je s 10 poena Sanja Perović, osam je dodala Ljiljana Janićijević, a sedam Katarina Krstić.
Na drugoj strani, 14 je zabeležila Andrea Stojanović, a osam Sofija Đorđević.
Ekipa Beograda završila je takmičenje na 10. poziciji, čime je izborila opstanak u elitnom društvu, ali ne i plej-of, te je sezona za nju završena.

Srem Angeline Bojić takođe je obezbedio opstanak, a u poslednjoj rundi poražen je od lajkovačkog Železničara (čiji dres nosi Mina Stanojević) bez osvojenog seta. Lajkovčanke su regularni deo sezone okončale na četvrtoj poziciji.
Ub Ane Mitrović u plej-of ulazi s treće pozicije, a u 22. kolu poražen je kod kuće od Jedinstva iz Stare Pazove s 1:3. Crvena zvezda Magdalene Obućine i Tee Simić nanela je prvi i jedini poraz obrenovačkom TENT-u (1:3), uz Obućininih 7 poena, a u plej-of crveno-bele kreću s petog mesta.


















