VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal Valjevci u svetu

Sezona iz snova Borisava Burmaza, dva gola u mreži Železničara

Borisav Burmaz igra sezonu iz snova! Mioničanin nastavlja da trese mreže u Mozzart Bet Super ligi Srbije, a ovog puta, od njegove ubitačne levice ”stradala” je ekipa pančevačkog Železničara, protiv koje se pomenuti napadač dva puta upisao u listu strelaca. Voždovac je na ”Krovu” bio više nego ubedljiv, pošto je goste ispratio s velikih 5:1 (2:0).

Zmajeve je u vođstvo doveo Bogdan Jočić, posle devet minuta igre, da bi dvanaest minuta kasnije, Mihajlo Nešković povisio na 2:0, s koliko se otišlo na veliki odmor. Asistent u obe situacije bio je Jamajčanin Džunior Flemings.

Uvodni deo drugog poluvremena takođe je pripao domaćinu, a tada je rešeno i pitanje pobednika. Najpre je u 50. minutu Jočić nakon oduzimanja poseda protivniku uposlio Burmaza, koji je s ivice šesnaesterca levicom matirao iskusnog golmana Živkovića, postavivši rezultat 3:0.

Samo pet minuta docnije, Mioničanin je mogao do drugog gola, ali se tom prilikom isprečila stativa, no, promašaj je ”pokupio” Filip Antonijević, prosledivši loptu u mrežu za 4:0. Isti duo bio je u žiži i u 59. minutu, a tada je Antonijević u kontri uposlio Burmaza, kojem nije bilo teško da sa par metara savlada protivničkog čuvara.

Počasni pogodak za Pančevce postigao je Ukrajinac Evgen Pavlov, u 65. minutu utakmice, postavivši njen konačan rezultat. Voždovac nakon osamnaest odigranih rundi zauzima sedmu poziciju na ligaškoj tabeli, s 25 osvojenih bodova i gol-razlikom +1, dok je Železničar četrnaesti, s osam bodova manje i gol-razlikom -14.

Burmaz je u dosadašnjem toku takmičenja odigrao svih 18 mečeva za svoj tim, od čega je startovao na ukupno 15, a zabeležio je čak 10 golova, što ga čini ubedljivo najboljim strelcem u redovima Zmajeva i drugim najboljim u čitavoj ligi, iza Partizanovog Brazilca Mateuša Saldanje, koji je na koti 12.