VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Košarka

Poskoci zabeležili prvi trijumf u sezoni

Košarkaši Metalca zabeležili su prvi trijumf u sezoni, pošto su u meču 2. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije pred svojim navijačima bili bolji od zemunske Mladosti rezultatom 84:73 (17:20, 17:13, 32:24, 18:16). Večerašnja pobeda još više dobija na značaju, kada se u obzir uzme činjenica da su Poskoci u međuvremenu prekinuli saradnju s trojicom igrača – Milanom Munižabom, Matijom Novkovićem i Sašom Vuksanovićem, dok je danas opravdano izostao krilni centar Aleksa Popović.

Mladi trener Saša Milićević nije imao na raspolaganju veliki broj igrača, no, na krilima uvek vruće atmosfere u valjevskoj hali, njegova ekipa je u skraćenoj rotaciji odbranila domaći teren i time probila veliku psihološku barijeru. Gosti su se dobro uveli u meč i posle pet minuta košarke, semafor je pokazivao rezultat 0:9.

Metalac je ispoljavao nemoć na sve moguće načine, ali se šef struke valjevskog kluba odlučio na varijantu bez tajmauta, dopustivši ekipi da se sama podigne. Keni Daj je prekinuo negativnu seriju, pogodivši trojku iz kornera, posle čega su usledili sve bolji i organizovaniji napadi domaćeg tima.

Zemunci su na prvu malu pauzu otišli s +3 (17:20), međutim, Valjevci su brzo po kretanju u drugu deonicu preuzeli stvari u svoje ruke. Usledio je niz od sedam poena, preko probuđenog Lešića i energičnog Grina, međutim, to nije demoralisalo izabranike Miloša Obrenovića. Domaćin je na veliki odmor otišao s minimalnom prednošću od 34:33.

Mladost je nešto bolje otvorila treću četvrtinu, te je u jednom momentu dospela i do vođstva od 4 poena (38:42), nakon Živojinovićevog dobrog snalaženja u reketu. Odgovorio je Metalac, pa je od tog trenutka gospodario terenom i iskorišćavao gotovo svaki napad. Iskusni Lešić je bio zaslužan za to da njegova ekipa stvori prvi put dvocifreni suficit poena (59:49), s tim da je rival do završetka ovog perioda uspeo da za nijansu smanji zaostatak.

Poslednji kvartal bio je neizvestan do poslednja dva minuta, kada su Poskoci slomili otpor Zemunaca. Gosti su preko Vulikića prišli na 73:68, no, nisu imali snage za korak dalje. Momenat koji je verovatno presudio konačan ishod jeste koš Kenija Daja uz faul, iz srca reketa, posle čega je tim iz Valjeva uplovio u mirnu luku (80:71). Na kraju je čak vraćena i prednost od dve cifre.

Igrač utakmice bio je Džo Kuk-Grin, sa svojih 19 poena, 9 skokova i 4 asistencije (indeks 30), a odlični su bili i Sava Lešić (20 poena, 12 skokova), Keni Daj (16 poena), Miloš Grubor (11 poena) i Stefan Sinovec (10 poena). U poraženom sastavu, dva igrača su bila sa dabl-dabl učinkom – Petar Živojinović (17 poena, 10 skokova) i Luka Gašić (15 poena, 11 skokova).

METALAC: Bajić 4, Sinovec 10, Đuran 4, Grubor 11 (3sk, 8/8 penali), Kuk-Grin 19 (9sk, 4as, indeks 30), Obradović, Obućina, Daj 16 (3sk), Lešić 20 (12sk, indeks 25), Janković, Lajons, Teofilović

Trener: S. Milićević

MLADOST: Radonjić, Živojinović 17 (10sk), Tešić, Vulikić 9 (7as), Milenković 11 (3/7 trojke), Vasić 6, Gašić 15 (11sk), Matić 6 (3sk), Radojević 5, Knežević 4 (7sk)

Trener: M. Obrenović