VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Košarka Valjevci u svetu

Pavić i Kovačević odlični na otvaranju sezone u Somboru, trijumf Sloge protiv Džokera

Prethodnog vikenda startovala je nova sezona AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, a debi za Slogu na zvaničnim utakmicama imali su Osečanac Nikola Pavić i Valjevac Aleksa Kovačević, koji su priredili odlične partije. Kraljevčani su gostovali novajliji u prvenstvu, somborskom Džokeru, i savladali ga rezultatom 98:104 (23:28, 27:27, 15:25, 33:24).

Pavić je za svega 20 minuta na terenu zabeležio 17 poena, 6 asistencija, 4 skoka i 1 ukradenu loptu, šutiravši 4/6 za dva poena i 9/9 sa linije penala. Time se, posle jednogodišnje pauze usled doživljene povrede, vratio na parket sa stilom, dokazavši da i te kako ima šta da ponudi u najvišem rangu domaće košarke.

Nikola Pavić (FOTO: KK Sloga/KLS)

Povratnik u matičnu zemlju, pomenuti Kovačević, preksinoć je bio u igri 26 minuta, te je upisao 10 poena, 5 asistencija, 3 skoka i 2 ukradene lopte. Šutirao je 4/5 za dva poena, dok je sa linije slobodnih bacanja bio na 2/3.

Aleksa Kovačević (FOTO: KK Sloga/KLS)

Doskorašnji košarkaš Metalca, s petogodišnjim stažom u Valjevu, Nikola Stefanović, na parketu je proveo 18 minuta, a za to vreme postigao je 6 poena (3/3 dvojke), uz 4 skoka, 3 asistencije i 2 blokade. Istakao se i još jedan bivši član Poskoka, Jovan Stamenić, s 11 datih koševa.

U narednom kolu, Sloga će pred svojim navijačima odmeriti snage sa subotičkim Spartakom, koji s klupe predvodi valjevski trener Vladimir Đokić.