VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Ostali sportovi Rukomet

ORK Metalac prekinuo trijumfalnu seriju, Mokra Gora preokrenula u finišu

U sredu, 15. novembra, rukometaši Metalca odigrali su zaostali meč prvog kola Prve lige Zapad, gde su za protivnika u Valjevu imali veoma dobru ekipu Mokre Gore iz Zubinog Potoka, od koje su na kraju poraženi rezultatom 22:26 (12:12). Imali su puleni Dragomira Ćaćića pobedu u svojim rukama, ali su ih skupo koštala isključenja igrača u finišu, kao i neke nesvakidašnje greške, tako da su gosti prišli na samo bod zaostatka svojim prekjučerašnjim rivalima, kada je u pitanju situacija na tabeli.

Viđena je pretežno ujednačena borba tokom prvog poluvremena, o čemu svedoči i krajnji rezultat istog, s tim da su Zubodolci prvi stekli nešto osetniju razliku, nakon Kostićevog gola za 5:8. Usledila je serija Valjevaca od četiri uzastopna pogotka, gde su se u strelce upisivali Ćaćić, Nedić i Nedeljković, no, na pauzu se otišlo s nerešenim rezultatom.

U nastavku su blagu inicijativu imali domaći, golom Marka Ćaćića poveli su s 20:17, međutim, rukometaši Mokre Gore nisu posustajali. Nakon još jednog, ukupno osmog pogotka pomenutog igrača, Metalac je na deset minuta do kraja vodio 22:20, ali, ostatak utakmice protekao je u znaku gostiju.

Serija od 0:6 u samom finišu, koju su iskreirali Simović, Kasalović, Aleksić i Kostić, značila je trijumf gostujućeg sastava, odnosno drugi poraz valjevske ekipe u sezoni, uz šest dobijenih mečeva.

Hala: ”15. septembar”, Valjevo

Sudije: Predrag Obradović (Kragujevac), Željko Stamenić (Aranđelovac)

Kontrolor: Vidoje Nikolić (Loznica)

METALAC: Obradović, Stokić, Antonijević 3, Zarin 1, Milinković, Krunić, Grujičić, Mandić 1, Nedeljković 6, Radovanović, Simeunović, Bajić, Milovanović, Trikić 1, Ćaćić 8, Nedić 2

MOKRA GORA: Orlović, Stefanović 5, Jovanović, Tomović, L. Aleksić 1, Radičević, Drobnjak, Baščarević, Đurić, Kasalović 2, Kostić 6, Galjak, N. Aleksić 7, Simović 5

U narednoj rundi, Valjevci gostuju razvojnom timu aranđelovačkog Šamota.