VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

** Fudbal

OLK: Mladost Dračić overila titulu, Senjak bolji od Iskre, Brđanac s 10 igrača nemoćan u Čučugama

Pretposlednje kolo Kolubarske okružne lige na programu je bilo juče, a sve utakmice igrane su u istom terminu – s početkom u 17 časova i 30 minuta. Iznenađenja nije bilo, favoriti su opravdali nametnutu ulogu, a samo jedan meč, između Banjana i Toplice, okončan je bez pobednika.

Mladost iz Dračića je overila titulu u petom rangu srpskog fudbala, savladavši na domaćem terenu ekipu Jabučja rezultatom 3:1 (2:1). Na taj način, potvrđeni šampioni došli su do 59. boda u prvenstvu, ostavivši prvog pratioca, Trlić, s pet bodova manje. Gosti su poveli u 31. minutu preko Igora Simića, ali su fudbaleri Mladosti uspeli da preokrenu do kraja prvog poluvremena.

Iskusni Vladimir Đukić proslavio se u 32. minutu, da bi Dejan Đurđević u 45. doneo svom timu 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Petar Vlajković, posle samo par minuta igre u drugom delu.

Stadion: Teren OŠ ”Dragoljub Ilić” (Dračić)

Sudije: Veljko Davidović, Miodrag Nedić, Ana Tomić

Delegat i kontrolor: Slavko Kremić

Žuti kartoni: Milivojević (Mladost), Jeremić, Simić (Jabučje)

MLADOST (D): Savić, Vasiljević, Milošević, Tajdić, Đurđević (od 55. Vujić), Nešić (od 55. Đuričić), Đukanović (od 55. Pavićević), Milivojević, Vlajković (od 55. Ivanović), Đukić (od 55. Andrić), Stanojević

JABUČJE: Radinović, Todorović, Jeremić, Dobrosavljević, Tašić, Simić, Pavlović, Vukić, I. Ivanović, D. Ivanović (od 45. Radosavljević), Ilić

Ekipa Senjaka dočekala je u Popučkama desetkovanu Iskru iz Donje Bukovice, te je na kraju uspela da trijumfuje sa ubedljivih 4:1 (0:0). Prvi deo igre protekao je bez golova, da bi u 54. minutu domaći tim došao u vođstvo, nakon što je precizan u izvođenju najstrože kazne bio Nenad Stanković. Tri minuta kasnije, prednost valjevskog tima duplirao je Maksim Munjić, ali je vrlo brzo stigao odgovor s druge strane, pošto je Miroslav Mitrović smanjio na 2:1.

Pomenuti Munjić bio je strelac još jednog pogotka, u 83. minutu, posle čega su Bukovičani imali priliku da priđu rivalu, ali je inače pouzdani izvođač penala, Predrag Jakovljević, u 85. minutu šutirao preko Žunjićevog gola. U drugom minutu sudijske nadoknade, Vukašin Vujić postavio je finalnih 4:1.

Stadion: FK Polet (Popučke)

Sudije: Nikola Bošković, Milutin Ostojić, Dalibor Kosanić

Delegat i kontrolor: Željko Balinovac

Žuti kartoni: Selaković (Iskra)

SENJAK: Žunjić, Jeremić, Mirić, Vujić, Emreković, Milutinović, Stanković (od 70. Lu. Vukosavljević), Milićević, Gligorijević, Munjić, La. Vukosavljević

ISKRA: Radosavljević, Selaković, Ninić, Jakovljević, Ilić, Timotić, Veselinović, Andrić, Kotarac, Mijailović, Mitrović

Brđanac je na gostovanje Čučugama otputovao s desetoricom igrača, tako da je ishod duela lako mogao biti predviđen i pre odigravanja istog. Goleadu domaćeg sastava pokrenuo je u 20. minutu Nikola Urošević, da bi Vladimir Stanojević nepuna dva minuta kasnije povisio na 2:0. U 40. minutu, prvi od ukupno tri svoja pogotka postigao je Stefan Srećković, nakon čega su Valjevci autogolom Savkića umanjili zaostatak na 3:1.

Ilija Milić je u 66. minutu doneo Čučugama 4:1, da bi pomenuti Srećković golovima u 70. i 81. minutu postavio krajnji rezultat meča – 6:1 za domaćina.

Stadion: FK Čučuge

Sudije: Miroljub Zebić, Đorđe Pavlović, Vladimir Marković

Delegat i kontrolor: Miloš Strahinjić

Žuti kartoni: Stanojević (Čučuge), Lazić (Brđanac)

ČUČUGE: Rakić, M. Srećković, Terzić, Savkić, Jovanović (od 58. Vasić), S. Milić, Urošević, I. Milić, S. Srećković, Stanojević, Stepanović

BRĐANAC: Ivanović, Selaković, Milinković, Milutinović, Nenadović, Ćirović, Lazić, Bošković, Obradović, Kerleta