VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal Valjevci u svetu

Nastasić strelac u važnoj pobedi Majorke nad Osasunom

Fudbaleri Majorke ostvarili su zlata vrednu pobedu za beg iz opasne zone, pošto su na domaćem terenu, u susretu 18. kola španske La Lige, savladali ekipu Osasune rezultatom 3:2 (1:1).

Jedan od heroja ostrvljana bio je Valjevac Matija Nastasić, koji je u 12. minutu glavom savladao protivničkog čuvara mreže, na asistenciju Danija Rodrigeza, čime je domaćin stigao do izjednačenja, budući da su gosti poveli nekoliko minuta ranije preko Pabla Ibanjeza. Do odlaska na veliki odmor nije bilo novih promena rezultata, tako da je u drugom delu igre odlučen krajnji ishod.

U 53. minutu, na asistenciju Pabla Mafea, pomenuti Rodrigez donosi Majorki potpuni preokret, a zatim, devet minuta kasnije, upisuje novu asistenciju, za Antonija Railja i vođstvo od 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Raul Garsija, u samoj završnici duela.

Majorka trenutno zauzima 14. poziciju na tabeli španskog nacionalnog prvenstva, sa bodom manje u odnosu na jučerašnjeg rivala (18). Primaran cilj jeste opstanak u elitnom društvu, a u relegacionoj zoni, u datom momentu se nalaze Selta, Granada i Almerija. Prvu poziciju bodovno dele Real Madrid i najveće iznenađenje evropskog fudbala u ovoj sezoni, Đirona.

Nastasićeve partije ga u poslednje vreme često dovode u društvo najbolje ocenjenih defanzivaca La Lige, a juče je pokazao i svoj napadački potencijal, upisavši prvi gol u svom drugom mandatu na najvećem španskom ostrvu. U dosadašnjem delu takmičenja odigrao je ukupno 13 utakmica, od čega je na 12 bio starter.