VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal Valjevci u svetu

Nastasić doneo bod Majorki na gostovanju Alavesu

Valjevac Matija Nastasić nastavio je sa pružanjem odličnih partija u dresu Majorke, a minulog vikenda pokazao se sjajno i u ofanzivnim zadacima, postigavši pogodak kojim je njegov tim stigao do kasnog izjednačenja na gostovanju Deportivo Alavesu (1:1).

Remijem na strani, ostrvljani su došli do zlata vrednog boda u svojoj borbi za opstanak, što se na kraju pokazalo kao zasluga iskusnog reprezentativnog štopera naše zemlje. Alaves je poveo u 76. minutu pogotkom Karlosa Benavideza na asistenciju Luisa Riohe, ali se na tome nije završilo.

Dvanaest minuta kasnije, u akciji rezervista, Đovani Gonzalez uposlio je Danija Rodrigeza, koji je sa ivice šesnaesterca gađao najisturenijeg Murićija, a lopta je u jednom trenutku pala na peterac, u gužvi se najbolje snašao Nastasić, upisavši svoj drugi ovosezonski gol u La Ligi.

U dresu Majorke, ceo meč na golu je proveo Predrag Rajković, dok je Nemanja Radonjić zamenjen u 70. minutu susreta sa Alavesom. Izabranici Havijera Agirea se nakon 26 odigranih utakmica nalaze na 16. mestu španskog prvenstva, s 24 osvojena boda i gol-razlikom -11.