VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

MOFL Zapad: Popučanci ubedljivi protiv Crniljevčana, Tešnjar slavio u gradskom derbiju, Jadar i Beloševac remizirali u svojim mečevima

Prethodnog vikenda odigrano je sedmo kolo Međuopštinske lige Kolubara (grupa Zapad), u kom je viđeno nekoliko izuzetno zanimljivih duela, pregršt pogodaka, a na programu je bio i gradski derbi, odnosno duel između Kolubare 2 i Tešnjara.

Fudbaleri Poleta iz Popučaka dočekali su na svom terenu ekipu Milenka Pavlovića iz Gornjeg Crniljeva, te je savladali i više nego ubedljivim rezultatom 7:0 (3:0). Domaći su poveli preko Stefana Mirkovića u trećem minutu, nakon čega je u desetom Miloš Maletić povisio na 2:0. Do kraja prvog poluvremena pao je još jedan gol, u 16. minutu, a strelac je bio Đorđe Marković.

Početak drugog dela igre doneo je novu promenu rezultata, pošto je Nemanja Anđelković povećao prednost svog tima na 4:0. U 55. minutu, Mirković upisuje svoj drugi pogodak na meču, Nenad Jeremić u 71. donosi 6:0, a u 79. minutu, Maletić postavlja konačnih 7:0.

Važno za pomenuti je to što su gosti zbog saobraćajne nezgode počeli utakmicu s devet igrača, a u tridesetom minutu, stigla su trojica njihovih fudbalera, od kojih su se dvojica priključili utakmici, dok je jedan ostao na klupi kao izmena.

Stadion: FK Polet, Popučke

Sudije: Nikola Živanović, Ognjen Kokošar, Nikola Đurović

Delegat i kontrolor: Miroslav Zebić

Žuti kartoni: Pavlović (MP)

POLET: Čubrović, Jeremić, Sakić, Nićiforović (od 56. Mirić), Milutinović (od 70. Vujić), Obradović (od 56. Ranković), Mirković, Maletić, Kojić, Marković (od 70. Despotović), Anđelković

MP: Aleksić, Bajić, M. Nikolić (od 30. Lj. Mitrović), Pavlović, Simić, Janković, Pantelić, S. Nikolić, Glišić, Lukić, Jovanović

U gradskom derbiju, koplja su ukrstile ekipe Kolubare 2 i Tešnjara, a gostujući sastav priredio je iznenađenje slavivši sa 2:3. Svi golovi viđeni su u prvoj polovinu utakmice, najpre su Tešnjarci preko Milana Rafailovića u 13. i 23. minutu (jedanaesterac) poveli sa 0:2, da bi zatim Kolubarci stigli do poravnanja.

Nemanja Kušaković je u 26. minutu umanjio zaostatak na 1:2, a Krsta Đerić je četiri minuta nakon toga svom timu doneo 2:2. U završnici prvog poluvremena, istakao se u 44. minutu Nebojša Milosavljević, čiji pogodak je, ispostaviće se, bio vredan celog plena.

Stadion: FK Iskra, Donja Bukovica

Sudije: Aleksandar Poznanović, Vladimir Ješić, Željko Miletić

Delegat i kontrolor: Miloš Tadić

Žuti kartoni: N. Jović, Gajić, B. Jović, K. Đerić, Lukić (K2), Neb. Milosavljević, Simeunović, Mil. Milanović, Marković, Birčanin, Milovanović (Tešnjar)

KOLUBARA 2: Stanisavljević, Marjanović (od 60. Poznanović), J. Đerić (od 60. Lukić), N. Jović (od 82. Paunović), Gajić (od 86. Todorčević), Vesić, B. Jović, K. Đerić, Jovanović, Nikić, Kušaković

TEŠNJAR: Nem. Nedeljković, Jović (od 93. Radosavljević), Mih. Milanović (od 67. Simanić), Neb. Milosavljević, Nen. Nedeljković, Simeunović, Mil. Milanović (od 83. Jovanović), Marković, Vukosavljević (od 93. Nen. Milosavljević), Rafailović (od 83. Birčanin). Zečević

U okršaju ekipa iz donjeg doma, Babajića i Jadra, nije bilo pobednika, te je meč završen rezultatom 1:1 (0:0). U utakmici koja je obilovala crvenim kartonima, gosti su poveli autogolom Đorđa Sredojevića u 48. minutu, da bi do poravnanja došlo 27 minuta kasnije, posle pogotka Steva Vulića.

Stadion: Igralište kod hotela u Ljigu, Ljig

Sudije: Milan Petrović, Miloš Krstić, Zoran Zorić

Delegat i kontrolor: Mirko Balinovac

Žuti kartoni: Janković, Sretenović (Babajić)

Crveni kartoni: Radovanović, Stepanović, Mijailović (Babajić), Milivojević, Krstivojević (Jadar)

BABAJIĆ: Janković, Sredojević, Radovanović, N. Sandić, S. Sandić, Milisavljević (od 55. Stepanović), Spasojević (od 70. Vulić), Sretenović (od 55. I. Mijailović), Sajić, Gajić (od 46. Đorđević), A. Mijailović

JADAR: Živković, Jovanović, Milivojević, Krstivojević, Ranisavljević, Janjić, Marković, Matić, Jakovljević, Radović (od 83. Sarvan), Popadić (od 48. Stankić)

Prošlogodišnji rivali u Gradskoj ligi Valjeva, Beloševac i Povlen, remizirali su na terenu u Dračiću rezultatom 1:1 (1:1). Domaći su poveli preko Bojana Cupaća u 25. minutu, ali je u 42. usledio odgovor sa druge strane, preko Nikole Milutinovića, čime je određen krajnji ishod meča.

Stadion: OŠ ”Dragoljub Ilić”, Dračić

Sudije: Todor Stanojević, Bojan Savić, Danilo Rajević

Delegat i kontrolor: Miladin Miljković

Žuti kartoni: Kremić, Milutinović (Beloševac), Vukosavljević, Mi. Marjanović, Nikolić (Povlen)

BELOŠEVAC: Lučić, Kremić (od 78. Milanović), Tomić (od 63. Novaković), L. Milutinović, Nikolić, Pa. Milutinović (od 53. Pavlović), Ilić, Radosavljević, Cupać, Radovanović (od 78. Pr. Milutinović), Pantelić (od 53. Vin)

POVLEN: V. Milutinović, Avramović (od 86. Marinković), Popović, Vukosavljević, Maričić (od 46. Kovačević), Marjanović, Tošić, N. Milutinović, Nikolić, Novković, Ma. Marjanović