VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

** Fudbal

MOFL Zapad: Polet brojao do šest, petarde Tešnjara i Kolubare 2

U susretu 6. kola Međuopštinske lige Kolubara (grupa Zapad), fudbaleri Poleta iz Popučaka zabeležili su novi ubedljivi trijumf, a protivnik je, na terenu u Vrujcima, bila ekipa Popadića, čiji je golman loptu morao da vadi iz mreže čak šest puta.

Gosti su dospeli u vođstvo preko Nemanje Anđelkovića u desetom minutu, da bi, samo četiri minuta kasnije, Stefan Mirković povisio na 0:2, što je bio krajnji rezultat prvog poluvremena. Odmah po početku drugog dela igre, Miloš Maletić postiže pogodak za 0:3, a pomenuti Mirković u 61. minutu se drugi put upisuje u strelce, za 0:4.

I Anđelković je uspeo da stigne do kote dva, nekih petnaestak minuta docnije. Konačnih 0:6 postavio je Nenad Jeremić, iz penala u 80. minutu utakmice.

Stadion: Hotel Vrujci, Mionica

Sudije: Miroljub Zebić, David Radojević, Dragan Lazarević

Delegat i kontrolor: Saša Pavlović

Žuti kartoni: Trišić, Mišić, Srećković (Popadić), Maletić, Obradović (Polet)

POPADIĆ: Pešić, Stanojević, Trišić, Ilić (od 73. Živković), Živanović, Janković, A. Dragićević (od 80. Ranković), Mišić, Ješić (od 46. Srećković), Lalović (od 59. Rafailović), N. Dragićević

POLET: Čubrović, Jeremić, Sakić (od 59. Ranković), Nićiforović (od 68. Despotović), Milutinović, Mirić (od 46. Obradović), Mirković (od 68. Josipović), Maletić, Kojić, Marković (od 68. Vujić), Anđelković

Sjajnu partiju priredila je i ekipa Tešnjara, koja je kao domaćin bila bolja od Rajca iz Kadine Luke rezultatom 5:0 (2:0). Mrežu Milisava Mirkovića prvi je načeo u 18. minutu Milan Rafailović, nakon čega je Nebojša Milisavljević u 28. minutu duplirao prednost plavo-belih.

S tim rezultatom se otišlo na veliki odmor, posle kojeg su Tešnjarci bili još efikasniji. Ponovo se istakao Rafailović, u 68. minutu, a u strelce su se do kraja upisali i Milutin Milanović (80. minut) i Velibor Zečević (90. minut).

Stadion: Igralište Jezero, Valjevo

Sudije: Đorđe Andrić, Đorđe Pavlović, Milorad Puzović

Delegat i kontrolor: Slobodan Ivković

Žuti kartoni: Kusturić, Janković, Đurić (Rajac)

TEŠNJAR: Nem. Nedeljković, Radosavljević (od 76. Milovanović), Mih. Milanović, Neb. Milosavljević, Nen. Nedeljković, Simeunović, Mil. Milanović, Simanić (od 62. Birčanin), Vukosavljević (od 62. Jovanović), Rafailović (od 76. Nen. Milosavljević), Zečević

RAJAC: Mirković, Srećković, Marković, Milašinović, Milanović (od 56. Đurić), Kusturić, Milić, Janković (od 46. Milićević), Spasojević (od 76. Fatić), Grabovčić, Ristić (od 37. Marjanović)

Ništa manje raspoloženi i uspešni nisu bili ni fudbaleri Kolubare 2, koji su na Stavama bili bolji od domaćeg Povlena iz Brezovica rezultatom 0:5 (0:3). Uspevala je ekipa Povlena da odoli naletima rivala sve do 39. minuta, kada je led probio Bogdan Jović.

Do kraja prvog poluvremena, prednost gostiju je utrostručena, zahvaljujući Krsti Đeriću i njegovim pogocima u 41. i 45. minutu. Isti igrač uspeo je da kompletira i het-trik, već u 51. minutu, a finalnih 0:5 postavio je Predrag Jovanović, sedam minuta nakon toga.

Stadion: FK Rakac, Stave

Sudije: Ognjen Raković, Zoran Zorić, Vukašin Sekulić

Delegat i kontrolor: Božidar Mališević

Žuti kartoni: Marjanović, Marinković, V. Đukić, Mojić (Povlen)

POVLEN: Todorović (od 24. S. Đukić), Radivojević, Kalabić (od 46. D. Tomić), Vukosavljević, Marjanović, Marinković, V. Đukić, Tošić, Nikolić, I. Tomić, Jeremić (od 46. Mojić)

KOLUBARA 2: Stanisavljević, Marjanović (od 54. Poznanović), N. Jović, Gajić, Vesić, Lukić, B. Jović, K. Đerić (od 62. Paunović), Jovanović, Kušaković (od 80. Lukić), J. Đerić