VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

** Fudbal

Kolubara 2 deklasirala ZSK, Tešnjar i Napredak podelili plen

Fudbaleri Kolubare 2 slavili su na uslovno rečeno gostovanju ekipi ZSK-a rezultatom 1:7 (0:1), u duelu poslednjeg kola Međuopštinske lige Kolubara (Zapad). Zanimljivo, prvi gol na meču pao je tek u finišu prvog poluvremena, kada je mrežu Miomira Aleksića zatresao Predrag Jovanović.

Isti igrač proslavio se i na početku drugog dela igre, pogocima u 48. i 49. minutu, nakon čega je Krsta Đerić povisio na 0:4 u 61. minutu. Nenad Poznanović upisao se u strelce šest minuta kasnije, da bi Jovanović nedugo zatim postigao svoj četvrti gol na utakmici, za 0:6. Đerić je u 79. minutu svojim drugim pogotkom postavio rezultat 0:7, da bi u 88. minutu počasni gol za domaćina dao Nikola Jovanović, na asistenciju Nebojše Marinkovića.

Kolubara je prvenstvo završila kao petoplasirana, dok su Zlokućanci na kraju pozicionirani za tri mesta niže.

Stadion: ”Milorad Mića Ilić” (ZSK, Valjevo)

Sudije: David Radojević, Sava Savić, Aleksandar Poznanović

Delegat i kontrolor: Dragan Lukić

Žuti kartoni: Matić (ZSK), N. Lukić (Kolubara 2)

ZSK: Aleksić, Andrić, Lj. Radojević, Kušaković, Matić, Lazić, A. Radojević, Marinković, Jovanović, Đukić, Gligorić

KOLUBARA 2: Purić, R. Poznanović, Todorčević, Gajić, Nikić, Poznanović, N. Lukić, K. Đerić, Jovanović, Bebić, J. Đerić (od 61. D. Lukić)

Snage su u završnoj rundi takmičenja na Krušikovom stadionu odmerili i Tešnjar i Napredak iz Jajčića, a konačan rezultat bio je 3:3 (0:1). Gosti su poveli golom Jovana Prokića u 30. minutu, što je bila jedina promena rezultata u prvom poluvremenu. Izjednačenje domaćima doneo je rezervista Milutin Milanović u 52. minutu, nakon čega je Nemanja Sandić vratio prednost svom timu šest minuta docnije. Još jedan fudbaler koji je ušao s klupe kod Tešnjara, Velibor Zečević, proslavio se u 61. minutu, poravnavši na 2:2.

U 71. minutu, Marko Arsenijević zabeležio je gol za 2:3, a finalnih 3:3 postavio je Vladimir Vukosavljević, u samom finišu susreta. Tešnjarci su ligu okončali kao trećeplasirani, dok je Napredak završio na poziciji više, iza šampionske ekipe Juniora iz Novog naselja.

Stadion: SRC ”Krušik” (Valjevo)

Sudije: Petar Uskoković, Todor Stanojević, Bojan Savić

Delegat i kontrolor: Miloš Tadić

Žuti kartoni: Nem. Nedeljković, Birčanin, Petronijević (Tešnjar), Šakanović, D. Maksimović, Lazarević, Prokić (Napredak)

TEŠNJAR: Nem. Nedeljković, Birčanin, Ranđelović (od 50. Zečević), Nen. Nedeljković, Neb. Milosavljević, Simeunović, Petronijević, Nen. Milosavljević (od 45. Čabarkapa), Tadić (od 27. Mil. Milanović), Milisavljević, Vukosavljević

NAPREDAK: Miletić, Ni. Sandić, Šakanović, Ne. Sandić, D. Maksimović, Mijailović (od 76. M. Maksimović), Lazarević, Veselinović, Nerić (od 58. Arsenijević), Ivanović, Prokić