VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

Igrač manje – nije problem: Budućnost dominantna protiv Sloge 33

Fudbaleri Budućnost Krušika nastavili su sa pružanjem odličnih partija u prolećnom delu sezone Srpske lige Zapad, pošto su u okviru njenog vanrednog, 28. kola, na stadionu ”Park Pećina”, prekjuče savladali ekipu Sloge 33 iz Petrovca na Mlavi ubedljivim rezultatom 4:1 (2:1).

Puleni Koste Markovića već pet utakmica zaredom ne znaju za poraz, a kao nagrada za sjajan ritam u kom se nalaze došla je visoka četvrta pozicija na tabeli. U duelu s Petrovčanima, Valjevci su pri vođstvu od 2:0, od 29. minuta ostali s igračem manje na terenu, budući da je isključen štoper Mirko Đermanović.

Ne samo da su uspeli da održe prednost u takvim okolnostima, nego su je i uvećali, što dovoljno govori o snazi i jedinstvu ekipe tokom poslednjih nekoliko meseci.

Napadač Pavle Stojanović nalazi se u izvanrednoj formi u poslednje vreme, to je potvrdio i u ovoj utakmici, postigavši dva pogotka u 15. i 25. minutu, a kada je reč o celokupnoj sezoni, nalazi se na koti 9. Nekoliko minuta nakon drugog gola, usledilo je pomenuto isključenje, a početne momente adaptacije na novonastalu situaciju gosti su iskoristili u 36. minutu, preko Demira Avdića, koji je smanjio na 2:1.

Ipak, to je bilo sve što su Trailovićevi momci uspeli da pokažu, a ”Stara dama” dolazi do ubedljivog trijumfa zahvaljujući pogocima Jovana Jakovljevića u 74. i Davida Starčevića u 92. minutu.

Nadolazećeg vikenda, rasterećeni Valjevci putuju u goste fenjerašu, ekipi Mihajlovca, u potrazi za novim bodovima.