VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

Budućnost podelila plen s liderom

Ni drugi put u sezoni, lider Srpske lige Zapad, čačanski Borac, nije mogao da izađe na kraj s ekipom Budućnost Krušika. U susretu 24. kola, Valjevci i Čačani još jednom su podelili bodove, a ovog puta, na stadionu “Park Pećina“, rezultat je bio 1:1 (0:1). Izabranici Koste Markovića trenutno zauzimaju šestu poziciju u takmičenju, s 33 osvojena boda, skorom od 8 pobeda, 9 nerešenih i 7 poraza i gol-razlikom 25:25.

Gosti, koji su od starta izlazili visoko u presing, zapretili su prvi put u trećem minutu utakmice, nakon ubačaja s desne strane, ali je tom prilikom izostala realizacija. Sličnu akciju imali su šest minuta kasnije, s tim da su tada bili uspešniji, a pogodak glavom upisao je Arsenije Vranić za 0:1.

Očekivano, Čačani su u nastavku prvog dela igre bili nešto uzdržaniji, mada ne potpuno povučeni, dok su blagu inicijativu preuzeli Valjevci. Oprobali su se redom Đurić, Stojanović i Jakovljević, međutim, bez uspeha, a najbliži je bio drugi pomenuti, koji je levicom gađao deo između prečke i leve stative Stanićevog gola. Ipak, Borac zadržava prednost do odlaska na veliki odmor.

Stara dama” je jasno stavila do znanja da se neće predati pred liderom, te je nastavila da steže obruč oko Borčevog šesnaesterca. Prvu priliku u drugom poluvremenu beleži Jakovljević u 55. minutu, kada je njegov šut s par metara od gola posle prodora izblokiran.

U 66. minutu, Starčević probija po levom boku, upućuje udarac koji je protivnički čuvar mreže odbranio, ali na loptu naleće Pavle Stojanović, te je glavom prosleđuje u gol za poravnanje, nastavivši sa pružanjem dobrih partija u prolećnom delu sezone.

Nekoliko minuta nakon toga, puleni Darka Rakočevića zapretili su iz prekida, ali su domaći otklonili opasnost pred svojim golom, te sačuvali sveže stečeno izjednačenje. Do kraja su Valjevci nanizali još nekoliko šansi, mada promene rezultata nije bilo, a bod protiv prvoplasiranog tima u prvenstvu svakako je uspeh vredan pomena.

Stadion: “Park Pećina”, Valjevo

Sudije: Nikola Đorđević, Đorđe Petrović, Đorđe Milosavljević, Danijel Đurić

Delegat: Toplica Vukić

Kontrolor: Goran Milanović

Žuti kartoni: Đermanović (Budućnost), Marković, Vranić (Borac)

BUDUĆNOST: Milinković, Ivanović, Ranisavljević, Đermanović, Jakovljević, P. Stojanović (od 75. Nešković), Starčević (od 96. N. Stojanović), Đurić (od 68. Pavić), Milovanović, Ašković (od 46. Panić), Petrović

BORAC: Stanić, Janjić, Kolarević, Pantić, Vujičić (od 83. Stevanović), Rakonjac (od 46. Bogićević), Marković, Drašković, Pelivanović (od 46. Grbović), Kovačević (od 67. Milinković), Vranić