VA SPORT

Najnovije sportske vesti iz Valjeva!

* ** Fudbal

Budućnost u donkihotovskoj jurnjavi za bodovima, FAP slavio na ”Pećini”

Fudbaleri Budućnost Krušika upisali su drugi poraz u prolećnom delu sezone Srpske lige Zapad, pošto je danas na “Pećini” protiv njih slavio pribojski FAP rezultatom 1:2 (1:0). Delioci nepravde postarali su se za to da lopta ne bude u centru pažnje, a zaključak svega je da bi najzgodnije po sve u ligi bilo da se u ovom trenutku unapred može kaparisati plasman u viši rang.

Već u šestom minutu desila se prva opasna situacija pred golom domaćih, ali je dobrom intervencijom odbrane sprečen po Valjevce neželjen završetak akcije rivala. No, nisu domaći sedeli skrštenih ruku, počeli su i oni da stvaraju pritisak na protivničkoj polovini, što je rezultovalo vođstvom u 16. minutu, nakon što je Panić prodor po sredini završio preciznim šutem u krajnji levi ugao Nikolićevog gola.

Očekivano, Pribojci su vremenom postajali opasniji i konkretniji, međutim, Milinković je u prvom poluvremenu ostao nesavladan. U 22. minutu, Obućina je iz prekida gađao visokog Milunovića, ali je njegov udarac glavom završio iznad prečke. Stvorili su nakon toga Kovačevićevi puleni još nekoliko šansi, ali bez uspeha. Zapretili su jednom do odlaska na pauzu i domaći, kada je Nešković s desne strane uposlio Panića, umešao se i Starčević, no, promene rezultata nije bilo.

Posle samo nekoliko minuta igre u drugom delu, mogli su fudbaleri FAP-a do izjednačenja, no, Milinković je maestralno odreagovao, te loptu pesnicom poslao u korner. Ipak, pritisak je posle nekog vremena urodio plodom, te je iz vrlo teške pozicije Nikola Obućina matirao čuvara mreže “Stare dame” i time postavio rezultat 1:1.

Ostatak utakmice protekao je u bezbrojnim sumnjivim odlukama arbitara, a Pribojci do prednosti i pobede stižu iz penala u 74. minutu. Plazinićev udarac je najpre odbranjen, ali se lopta vratila u njegov posed, te ju je zakucao u mrežu rivala. Pokušavali su Valjevci da do kraja prigrabe makar bod, no, to im, uz sve moguće prepreke, nije pošlo za rukom.

Stadion: ”Park Pećina”, Valjevo

SUDIJE: SRĐAN DIMITRIJEVIĆ, NIKOLA MARKOVIĆ, NIKOLA KUBUROVIĆ, DUŠAN SRETENOVIĆ

Delegat: Mladen Veselinović

Kontrolor: Dragan Živanović

Žuti kartoni: Panić, Starčević, Nešković, P. Stojanović, Andrić (Budućnost), Obućina, Rmuš (FAP)

BUDUĆNOST: Milinković, Ivanović, Ranisavljević, Đermanović, Jakovljević, Panić, Starčević, Nešković (od 52. P. Stojanović), N. Stojanović (od 52. Aleksić), Milovanović, Petrović

FAP: Nikolić, Stojković, Milunović (od 46. Jovanović), Obućina (od 80. Miraljemović), Plazinić, Grujić (od 64. Jović), Otašević (od 46. Milojević), Stanojević, Lazarević, Vukmirović (od 82. Milovanović), Rmuš